Закарпаття та Височина матимуть спільні інвестиційні проекти

Опубліковано:

У середу, 22 лютого, голова обласної ради Михайло Рівіс разом з очільником ОДА Геннадієм Москалем приймали делегацію партнерського Краю Височина Чеської Республіки, яка перебуває на Закарпатті з кількаденним робочим візитом.

У зустрічі взяли заступник голови облради Петро Грицик, голова бюджетної комісії Василь Кошеля та її секретар Мирослав Білецький, голова комісії з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Віктор Русин, секретар комісії  з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Денис Ман та інші.

         У складі чеської делегації: Зденек Кадлец – голова крайового уряду Височини, голова благодійного фонду “ViZa”, член Постійної конференції; полковник  Мгр.Карел  Сегнал, начальник крайського керівництва  поліції Височини; Мілан Плодік – депутат Представництва Височини, член Постійної конференції; Вацлав Кодет – член Постійної конференції; Катерина Свободова – начальник канцелярії гетьмана краю; координаторка  співпраці Краю Височіна і Закарпатської області; Йозеф Недвед – член Постійної конференції, член благодійного фонду “ViZa”; Василь Самандрула – член благодійного фонду “ViZa”.

Мета приїзду чехів – аналіз виконання  інвестиційних проектів  2016 року та відбір проектів для співпраці на 2017 рік. Йшлося також про підготовку до відзначення  10-річчя співпраці.

Відкриваючи зустріч, Михайло Рівіс наголосив, що закарпатці щиро вдячні крайовим депутатам Височини та її гетьману Їржі Бєгоунеку за те, що не забувають про наш край  і надають посильну допомогу самоврядним громадам регіону. Зокрема, жителям гірських глибинок, де впізнають чехів в обличчя, охоче спілкуються та діляться з ними своїми проблемами й успіхами. Наголошувалось, що у 2016 році  реалізовано та продовжується реалізація 15 спільних інвестиційних проектів у соціальній сфері Закарпаття загальною вартістю понад 14 млн грн. Крім того, торік, враховуючи важкі наслідки буревію в ряді районів Закарпаття, край Височина додатково виділив 1 млн чеських крон  на подолання наслідків стихії. Також придбано  обладнання для еколого-натуралістичного центру у с.Лазещина Рахівського району, комп'ютерне обладнання для кафедри богемістиики УжНУ,  профінансовано участь студентів  у Літній журналістській школі та ін.

         Зденек Кадлец зі свого боку висловив слова вдячності за теплий прийом і наголосив, що вони “зацікавлені у безстроковій співпраці із Закарпаттям, де вдалося налагодити не тільки партнерські взаємозв'язки між краями, а й  особисті дружні взаємовідносини. Ми проводимо на теренах вашого краю навіть свої відпустки”. Далі він інформував, що в Крайову раду Височини після минулорічних виборів прийшли нові депутати. Тож сьогодні необхідно донести до них важливість співпраці із Закарпаттям та правильність обраного шляху, що дає ефективне та добросусідське спільне майбутнє для наших країв і їх громад.  Тому в планах Височини – приїхати на Закарпаття з численною делегацією для ознайомлення зі станом  реалізації спільних проектів, умовами їх виконання та географією, що є важливими умовами цього співробітництва.

         Михайло Рівіс підтримав наміри крайових депутатів, додавши:

– Як у Височині, так і на Закарпатті обласні депутати почали предметно цікавитися співпрацею, більш активніше долучатися до формування  переліку об'єктів. Кожна із присутніх в облраді депутатських фракцій хоче брати участь у перемовинах, формуванні проектів для співпраці та ходом їх реалізації. Іншими словами, обласні обранці  хочуть контролювати якість ведення робіт та  використання коштів на ці цілі. 

Чеська сторона  схвалила таку ініціативу та запевнила, що виконанням більшості запланованих торік об'єктів співпраці в цілому задоволена. Ясна річ, були певні проблеми, але є сподівання, що вони будуть вирішенні. “Депутатська ініціатива є доброю і  вона на користь справи”, – мовив Зденек Кадлец.

          Геннадій Москаль детально поінформував по стан реалізації інвестиційних проектів по районах та зазначив, що депутати облради на нещодавній сесії підтримали подальше співфінансування соціальних закладів краю у рамках співпраці з Височиною. Та  додав, що узгоджений перелік об'єктів на 2017 рік буде внесено на затвердження у ході пленарного засідання, яке відбудеться 23 березня п.р.

– Безперечно, багаторічна співпраця з Височиною є взаємовигідною та корисною для крайових громад. Поза всяким сумнівом маємо її розвивати, але однозначно в правовому полі. Ми зобов'язані дотримуватись чинного законодавства та проводити через  електронні торги  “Прозоро” тендерні процедури, що і робимо, – наголосив він. Далі сторони обговорили стан незавершених об'єктів, які потребують фінансової підтримки з обох сторін. Таких на сьогодні два.  

Головний підсумок перемовин – продовження співпраці та розширення її географії. Після робочої зустрічі делегація огляне на місцях запропоновані соціальні об'єкти співпраці на 2017 рік, визначиться з ними, після чого внесе  їх на розгляд Постійній Конференції, яка і подасть їх на затвердження  Крайовій раді Височини.

Прес-служба Закарпатської облради

Про Захід