Ужгородський «курятник»: «Феї» і «Петушки» – всіх виведуть на чисту воду

Опубліковано:

Сьогодні ми продовжимо розглядати цікаві спільноти, які створюють у соціальних мережах ужгородці. Минула публікація стосувалася анонімних дописів у групі “Підслухано. Ужгород”, де користувачі мережі висловлюють все, що їх турбує.

На цей раз – “Курицы Ужгорода” і “Петушки Ужгорода”. Основний задум цих спільнот – викрити невірних дівчат і хлопців, подивитися, що про них знають інші. “Мета групи: ми пропонуємо Вам ділитися інформацією про дівчат, які Вас цікавлять. Ви – запитуєте, інші пишуть наявну у них інформацію. Принцип групи: на впізнання виставляється будь-яка дівчина, що досягла віку 18 років і на яку прийшла відповідна заявка. Факт виставлення дівчат на впізнання не є доказом або затвердженням того, що вона “ФЕЯ”” – пишуть адміністратори у спільноті “Курицы”.

 Тут чинні закони ККУ

Щоб не дозволити наклепу та зайвих образ, у спільноті діють закони, прописані у ККУ. Це не Кримінальний Кодекс України, як ви могли б подумати, це – “Курячий Кодекс Ужгорода”. Він складається з 5 розділів, які містять 17 статей. Серед найважливіших положень, які ввели адміністратори, те, що дівчатам вхід категорично заборонений, за “злив” інформації карають “довічним баном”. Таке ж покарання чекає на учасників спільноти, якщо вони ображатимуть дівчат, чиї фотографії на стіні, або інших учасників. У “Петушках” такого Кодексу немає, Але правила групи майже такі самі: заборонено вхід хлопцям, злив інформації тощо.

 “Курячий словничок”

Щоб “перевірити” дівчину, яка цікавить, достатньо надіслати адміністратору 2-3 її фотографії. Той, у свою чергу, розміщує знімки на стіні спільноти і додає до них опитування: “Хто вона?”. Серед варіантів відповідей – “Фея”, “Нормальна”, “Не знаю її”. Інколи до цих варіантів додають ще кілька: “Ведеться на бабло”, “Хоть шо”, “Познайомився би”, “Може якось під пиво”, “Красива”, “Блондинка”, “Чув, що чаклує”.

 Цікавою є лексика, якою послуговуються у спільноті. “Фея” – це невірна дівчина, у якої було багато хлопців, “зілля” – алкоголь, “монети” або “золоті” – гроші, “карета” – автомобіль. Самі підписники називають себе “доблесними лицарями”. До речі, їх у цій групі більше 1600.  

 У групі “Петушки” є своя лексика. “Пєтушок – кабель. Шкаф з ключиком – качок з маленьким достоїнством (Кєпша). Гарі Поттер – хоче постійно використати свою паличку, але отримує по лобі. Алладін – безкоштовне таксі додому (на колесах). Буратіно – хлопчик при грошах. Виливав клей – Намагався спокусити. Екстрасекс – изменщик. Кащей – дрищ. Скрудж – скупий (жмот)” – таке тлумачення подають аміни спільноти.

 Будь-який збіг – випадковий…

 Є в обох спільнотах рубрика “Історії про…” . Історії надсилають підписники, і роблять це анонімно. Цікаво, що перед кожним таким постом є попередження: “***Истории вымышленные, любое сходство чисто случайно, в случае совпадения писать администратору паблика *** ЗА ССЫЛКИ И ОСКОРБЛЕНИЯ БАН!!!ОБЩАЙТЕСЬ ВЕЖЛИВЕЕ, ДАМЫ!”.

 

За словами юриста, цим адміністратори застрахували себе від юридичної відповідальності. Річ у тому, що виставляти особисті фото людини на широкий загал без її згоди заборонено. Тим паче, історії, якими ці фото доповнені, можуть претендувати на судовий позов за наклеп, приниження честі й гідності людини.

За наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу людину (про її нібито протиправний або аморальний вчинок тощо), і за образу, тобто умисне приниження честі і гідності людини, виражене в непристойній формі, винні особи несуть передбачену законодавством України цивільно-правову відповідальність, що є певною правовою гарантією захисту права людини на повагу до її гідності.

Та навіть коли хтось захоче подати в суд за наклеп, приниження честі й гідності, зробити це неможливо, адже перед кожною історією є попередження про те, що історія вигадана й будь-який збіг – випадковий… А ще ці історії надсилають на сайт анонімних питань, де не можна визначити автора.

 До речі, таких спільнот в мережі безліч. Можемо зробити висновок, що все-таки ці групи подобаються ужгородцям. Про це свідчить кількість підписників. А розповідати всім, що дівчина “феячить” чи хлопець – “шкаф з ключиком” – це вже проблема виховання і моральних норм кожного. От тільки чи погодилися б підписники розповісти всі ці історії не анонімно і за свої слова все-таки відповідати?

“Про Захід”

Про Захід