Леонід Кучма: «Янукович міг вберегти Україну від кровопролиття, якби відправив у відставку уряд Азарова»

Опубліковано:

На Закарпаття з одноденним візитом відвідав Леонід Кучма. Другий Президент України Разом із головою ОДА Геннадієм Москалем здійснив поїздку в м.Іршава і вручив місцевій Дитячій школі мистецтв фортепіано Essex Steinway & Sons. У 2013р., до 75-річчя Л.Кучми, Президентський фонд другого Президента "Україна" заснував спеціальну благодійну програму, за якою музичним школам по всій країні має бути подаровано 75 високоякісних фортепіано. За умовами програми інструмент можуть отримати музичні школи поза межами обласних центрів. Іршавська дитяча школа мистецтв (яка стала 55-м учасником програми) була обрана, Фондом "Україна", оскільки за підсумками обласних конкурсів займає друге місце на Закарпатті після Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Чайковського.

Презентація фортепіано відбулася в урочистій обстановці, учні школи одразу випробували високу якість інструменту, виконавши на ньому музичні номери для почесних гостей.

Після святкової частини Л.Кучма дав коротку прес-конференцію для журналістів і відповів на ряд злободенних для України питань.

"Вибори на окупованій території Донбасу проводити неможливо"

– Вибори на окупованій території Донецької та Луганської областей проводити неможливо, – вважає Л.Кучма, котрий є представником України в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі. – За теперішніх умов там до влади може прийти тільки антиукраїнська влада. Тому Україні слід дуже серйозно підходити до цього питання, щоб не створити проблему, з якої потім неможливо буде вийти. Алгоритм, за яким наша країна має діяти, такий: спочатку повне припинення бойових дій на Донбасі, і тільки потім вибори.

"Пункт пропуску в Золотому може запрацювати будь-який день"

Пункт пропуску через  лінію розмежування в районі м.Золоте (Попаснянський район Луганської області) може запрацювати в будь-який момент. Там уже готовий медичний пункт, намети з обігрівом і необхідна інфраструктура. Відкриття пункту змогло б частково зняти купу проблем гуманітарного плану, однак зробити це в односторонньому порядку Україна не може. Затримка за стороною, яка представляє окуповану територію Луганщини.

"Я готовий підписатися під кожним словом Москаля щодо скасування мораторію на експорт лісу"

Україна фактично перетворюється на сировинний придаток для Європи. Високотехнологічного виробництва у нас немає, країнам Євросоюзу наші товари не потрібні, а ринок СНД для нашої країни закритий. Якби Міністерство економіки опублікувало список продукції, яку ми експортуємо в ЄС, усі побачили б, що Україну в Європі сприймають не інакше, як сировинний придаток. Єдине, що ми поки тримаємо – це наші ліси. Тому я готовий підписатися під кожним словом заяви Геннадія Москаля щодо скасування мораторію на експорт лісу. Робити це у жодному випадку не потрібно…

"Після розстрілів на Майдані ситуація стала некерованою з боку Адміністрації Президента"

На початку 2014р., під час революційних подій на Майдані Незалежності в Києві, у Януковича були всі можливості вберегти Україну від кровопролиття. Ми (три колишні Президенти України) пропонували йому: "Відправ уряд у відставку, як цього вимагають протестувальники, і ситуацію вдасться владнати". Тоді і Крим залишався б в Україні, і на Донбасі не було би бойових дій. Однак Янукович тоді відповів: "Я своїх не здаю". А після розстрілів на Майдані в лютому місяці ситуація стала некерованою з боку Адміністрації Президента…

Про Захід