В Ужгороді розповіли чи «дійшли» до суду кримінальні справи за фактами порушень на виборах 2015

Опубліковано:

Сьогодні, 25-го листопада, в Ужгороді відбулося публічне обговорення стану розстежень та їх результатів щодо порушень виборчих прав в Закарпатті на виборах до місцевих рад 2015-го року. На заході були присутні представники поліції, суду та прокуратури, а от голів чи членів ТВК на заході не було.

Мова йшла, зокрема, про те, скільки кримінальних проваджень було зареєстровано та скільки з них завершилися судом.

Як відзначила, експерт Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба на Закарпатті, попри те, що кількість зареєстрованих проваджень сягає середнього показника по Україні, справи до суду не доходили. На даний час жодного висновку суду немає. Як і жодного протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності.

Як зауважив Олександр Рішко старший слідчий ГУНП в Закарпатській області за фактами порушень на виборах у 2015-му році було зареєстровано 22 кримінальні провадження. Наразі 17 закрито за відсутністю складу злочину. Ще у 5 справах триває розслідування.

Як відзначив слідчий, багато заяв надходили не відразу, а через тиждень-два після виборів від сторони, яка програла вибори. Це ускладнювало ситуацію. Також часто такі заяви використовувалися як елемент виборчої боротьби. Найпоширеніша стаття, за якою фіксувалися заяви – підкуп виборців.

Щодо резонансної справи про зникнення під час виборчого процесу печатки з однієї з ДВК в Ужгороді, то справа проходить не по "виборчій" статті, і наразі ще ведеться слідство.

"Про Захід"

Про Захід