Ужгородський прокурор: без допомоги громади ми не справимося з валом злочинності

Опубліковано:





Сьогодні на засідання Ужгородської міськради нарешті прийшов прокурор Ужгорода Володимир Гаврилюк, щоб відзвітувати про виконану роботу.

Нагадаємо, два попередні засідання тиждень та два тижні тому прокурор проігнорував, пояснюючи відсутність важливими нарадами, чим викликав незадоволення депутатів.

Тож цього разу він нарешті прийшов. Виглядав прокурор при доповіді не дуже впевнено і можна зрозуміти, чому – показники міської прокуратури не дуже радують і загалом. А різке збільшення резонансних злочинів у цьому році (поранення в.о. міського голови, підпали автомобілів та майна депутатів міськради тощо) подобається мало, кому.

Володимир Гаврилюк визнає, що робота правоохоронних органів міста (як прокуратури, так і міліції) викликає “певні зауваження”. Бо хоча й є зниження злочинності по деяких окремих видах злочинної діяльності, в цілому кількість порушень закону виросла.

“На території міста є спад певних видів злочину, але він не настільки значний, щоб говорити про серйозні напрацювання. Загалом криміногенна обстановка складна, однак контрольована, правоохоронні органи працюють, щоб розкрити в тому числі й резонансні справи, зокрема й ті, де потерпілими є депутати міськради, інші відомі люди.
Якщо по цьому оцінювати, то робота потребує значних змін. Принаймні по двох злочинах є серйозні напрацювання і разом з начальником міліції ми невдовзі зможемо похвалитися результатом, – розказав прокурор.

Вирішення ситуації прокурор бачить в допомозі громади. Бо впливає на рівень злочинності, зокрема, й той факт, що дуже багато міських правоохоронців перебувають у зоні АТО, відповідно, на даний момент міліція не може так контролювати порушників закону, як в спокійні часи.

“Треба розуміти, що ці підпали майна плановані, вчинені групою з відповідною підготовкою. Щоб перешкодити злочинам, треба насамперед освітлювати вулиці в темний період часу. Крім того, допомагати в охороні громадського порядку можуть громадські формування. Є жителі міста, які хочуть охороняти громадський порядок. Треба допомогти їм організуватися. Закордонний досвід підказує, що це дуже ефективно. Ще один фактор – відеокамери. В місті є значна кількість камер, і це дуже добре. Але певний період частина камер були відключені, бо місто боргувало фірмі, що їх обслуговувала. Також були випадки, коли міліціонерам відмовлялися надавати записи, зроблені відеокамерами, – пояснив Гаврилюк та констатував. – Міліція без допомоги громадськості не справиться з валом злочинності, який йде”.

Про Захід


Про Захід