Про подання декларації новоствореними підприємцями

Опубліковано:

Чи повинна подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи новостворена фізична особа-підприємець за період від дати державної реєстрації до моменту подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування за ставками, встановленої для першої або другої групи?

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Форму декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міндоходів України від 11.12.2013 р. № 793 “Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи” (далі – податкова декларація).

Фізичні особи-підприємці, зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Уперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи на дату державної реєстрації підприємця.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи-підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулась державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація.

Отже, якщо новостворена фізична особа-підприємець перейшла на спрощену систему оподаткування у наступному місяці або кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб'єкта господарювання, то така особа має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід