В УжНУ відкрили надсучасну лабораторію з новітнім обладнанням

Опубліковано:

Днями відбулося урочисте відкриття фізичної лабораторії на гуманітарно-природничому факультеті з угорською мовою навчання. Відвідали цю знаменну для університету подію й угорські делегати, за сприяння яких і було створено цей навчальний майданчик.

На відкриття завітали поважні гості: Арпад Яноші Потапі – Держсекретар міністра з питань національної політики Угорщини, Петер Сіладі – голова кабінету Дежсекретаріату, Каталін Любка – начальник управління з питань Закарпаття, Василь Брензович – народний депутат України, представники Генерального консульства сусідньої держави.

Зі вступним словом перед присутніми виступив декан гуманітарно-природничого  факультету з угорською мовою навчання Олександр Шпеник: “Сьогодні маємо знаменну подію, адже відкриваємо найсучаснішу в нашому університеті лабораторію, яка нічим не поступається лабораторіям провідних європейських вишів. Це забезпечить нам якісну і плідну працю. Безмежно дякую урядові Угорщини за фінансування цього проекту, головна вдячність пану Потапі, який зробив усе, щоб цей проект реалізувати!”

Ректор нашого університету Володимир  Смоланка теж завітав на свято з  поздоровленнями і словами вдячності: “Я завжди маю велике задоволення, коли відкривають щось нове. Тож поздоровляю передусім вас, студенти, що дістали лабораторію, оснащену новітнім обладнанням, де ви зможете досліджувати таємниці фізики. Безумовно, це не могло б відбутися без допомоги угорського уряду. Спасибі за це!.

Закордонний гість та головний винуватець свята Арпад Яноші Потапі після слів подяки за співробітництво з Угорщиною наголосив, що зробить все для того, щоб підтримувати університет. 

Право перерізати  символічну стрічку нової навчальної фізичної лабораторії надали ректору Володимиру Смоланці та завідувачу лабораторії Шандору Молнару. Відтак усі присутні могли зайти в новообладнане приміщення й розглянути прилади.

Як зізнається Шандор Бертолонович, ідея створення цієї лабораторії виникла під час одного із засідань на кафедрі фізико-математичних дисциплін: “Розпочали з пошуків матеріальної бази, тоді й звернулися до уряду Угорщини. До речі, Угорщина вже неодноразово допомагала нашому факультету. Нова бібліотека, комп'ютерний клас, ЗD-принтери, лінгафонний кабінет – усе це подарунки від наших щирих друзів-угорців, за що їм велике спасибі”.

На завершення всі охочі перейшли у нещодавно відкриту на факультеті бібліотеку, де пан Потапі відзвітував про роботу угорського уряду на Закарпатті.

Віра Лабич

для Медіацентру УжНУ

– See more at: http://mediacenter.uzhnu.edu.ua/news/v_uzhnu_vidkrili_nadsuchasnu_laboratoriju_z_novitnim_obladnannjam/2015-10-14-2860#sthash.afJmtBii.dpuf

Про Захід