Як оформити дозвіл на вогнепальну зброю для самозахисту

Опубліковано:

Захиститись від нападників чи нейтралізувати грабіжника можна за допомогою вогнепальної зброї. Придбати її з метою самооборони сьогодні під силу більшості громадянин України. Щоправда, за певних умов. 

Громадяни України можуть мати у власності, до речі, в необмеженій кількості наступні види вогнепальної зброї:

Травматична зброя
Це гладкоствольні пістолети та револьвери, призначені для самооборони на невеликій відстані. Стріляють вони гумовими кулями.

Гладкоствольна зброя
Рушниці з довжиною ствола не менше 45 см і загальною не менше 80. Ємність магазина до 4 патронів. Найпоширеніший калібр – 12.

Нарізна зброя
Карабіни, гвинтівки та штуцери з довжиною ствола не менше 20 см і загальною не менше 80. Ємність магазина до 10 патронів.

На внутрішній поверхні ствола ця зброя містить спіральні нарізи. Саме тому й називається нарізною.

Завдяки спіральним виїмкам куля розкручується, а тому отримує більшу швидкість польоту, значно стабільнішу траєкторію та вищу силу дії.

Що треба, аби придбати вогнепальну зброю для самозахисту?
По -перше, бути громадянином України.
По-друге, не мати непогашених судимостей.
По-третє, не порушувати громадський порядок принаймні рік часу.
По-четверте, бути дієздатним і не стояти на обліку в психіатра та нарколога.

Яка процедура оформлення дозволу на зброю?

ТРАВМАТ

Для того, аби придбати травмат треба звернутися в обласний підрозділ дозвільної системи міністерства внутрішніх справ України.

Хоча травматичний пістолет чи револьвер наносить значно меншу шкоду, аніж інші види вогнепальної зброї, одначе саме його можуть придбати лише визначені категорії громадян.

До них відносять: журналістів, народних депутатів, державних службовців, близьких родичів працівників суду та правоохоронних органів, а також осіб задіяним у процесах кримінального судочинства та громадян, які беруть участь в охороні громадського порядку.

Травматична зброя попри свою назву насправді може призвести до смертельних наслідків.

ГЛАДКОСТВОЛЬНА І НАРІЗНА ВОГНЕПАЛЬНА ЗБРОЯ
Придбати гладкоствольну рушницю можуть особи, які досягли віку – 21 рік.

Нарізний карабін мають право тримати в руках ті, кому за 25.

Для того, аби отримати дозвіл на придбання цих видів зброї, потрібно звернутися у місцевий підрозділ дозвільної системи міністерства внутрішніх справ України.

Процедура оформлення
Право носити і зберігати вогнепальну зброю з метою самозахисту набувають у місячний термін.

Спочатку із відповідною заявою громадянин звертається до місцевого, районного або обласного підрозділу дозвільної системи МВС України за місцем проживання. До заяви також долучає копію паспорта і дві фотокартки.

Тоді проходить медичний огляд і його результати подає працівникам міліції.

Після цього при обласному підрозділі дозвільної системи УМВС громадянин проходить вивчення матеріальної частини. Воно, зазвичай, триває один день.

Також у вас повинен бути в наявності сейф, який кріпиться до стіни чи підлоги і обов'язково має дві окремі секції для зберігання зброї та набоїв до неї. Правда, ви можете придбати і два сейфи. Зрештою, аби перевірити надійність зберігання зброї, ваше помешкання щороку відвідуватимуть працівники міліції.

Вартість оформлення усіх послуг, включаючи виготовлення пластикового посвідчення власника зброї, становить сьогодні близько 600 гривень. Термін – один місяць.

ВАЖЛИВО!
Зброю придбану з метою самозахисту не можна використовувати під час полювання. Вправлятися у стрільбі дозволяється виключно в тирах та на полігонах.

І якщо вже вам вдалося придбати вогнепальну зброю, не забувайте, що носити її з собою ви можете виключно розряджену і в надійній кобурі. Набої та вогнепальна зброя повинні знаходитися окремо, одне від одного.

А застосовувати, скажімо, пістолет для самооборони дозволяється лише у ситуації, коли вашому життю і здоров'ю загрожує відверта небезпека

Про Захід