Іршавський колорист Василь Бобіта представив персональну виставку в Ужгороді (Фото)

Опубліковано:

20 травня в галереї “Ужгород” відкрилась персональна експозиція художника ізІршавщини Василя Бобіти.

Випускник Ужгородського училища прикладного мистецтва, Василь Бобіта бравучасть у республіканських виставках ще в студентські та післявузівські роки. Вматеріально хиткі 90­і довелося виїхати працювати закордон і про творчість тоді нейшлося, каже митець, але, на щастя, життя склалося так, що йому вдалосяповернутись до справи, яка приносить задоволення. “Художник малює не тільки наполотні, а й у своєму розумі, у серці. – пояснює Василь Бобіта. – Я мав удостальчасу все переосмислити, шлях був довгий, зате натхнення накопичилось чимало”.

Відтак, це перша масштабна презентація творчості зрілого художника. Всього 32роботи, виконані за останні два роки – лише частина з доробку, яка, за словамиавтора, пройшла суворий відбір. Помітно переважають пейзажі. “Я дуже люблюзакарпатську природу, вона створена для художників. – ділиться Василь Бобіта. –

Щоправда, часто зображене на моїх полотнах ви не знайдете в дійсносі, це радшескомпонований образ, більше відчутий, аніж побачений”.Також живописець розповів, що зараз управляється в іншій техніці та з часомсподівається так само представити новотвори в Ужгороді. Прем'єри чекатиме імистецька спільнота, яка вже встигла схвально оцінити творчий поступ митця.

“Як один із учителів Василя Бобіти, я щиро радію появі талановитого художника. Він,як і більшість наших студентів, із цікавістю навчався, хоча й попервах недемонтстрував великої творчої активності. Його сформував час. І любов дозакарпатської школи живопису, якою він проникся в юнацтві, не без успіхупроявилася зараз – у цікавому авторському трактуванні”, – каже скульптор ВасильМаснюк.

Враженнями від побаченого поділився і начальник управління культуриЗакарпатської ОДА: “По­перше, самі роботи викликають замилування: вонигармонійні, теплі, насичені, дуже вдало передають магічний зв'язок між кольором інастроєм, почуттям. – каже Юрій Глеба. – По­друге, що приємно особисто для мене,Василь Бобіта – мій земляк і я тішуся з того, що Іршавщина вчергове підтвердиласвою щедрість на таланти”.

Виставка триватиме до 3 червня.

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід