Чернівчанин-Почесний прикордонник України відзначив 97-річчя

Опубліковано:

Свій 97-й День народження відзначив чернівчанин, ветеран-прикордонник, Василь Олексійович Чупак. Привітати ювіляра, який більшу частину життя присвятив службі на кордоні, завітав директор департаменту персоналу Держприкордонслужби полковник Ігор Левадний та начальник Чернівецького прикордонного загону полковник Микола Романчук.

Свій бойовий шлях полковник у відставці Василь Чупак розпочав в роки Другої світової війни. Безпосередня участь у війні розпочалася для юного Василя на Кавказі, де їхня дивізія протистояла німецькому гірськострілецькому корпусу. Далі було звільнення Варшави, де налагоджував зв’язок через Віслу, форсування Одеру та взяття гітлерівської цитаделі – Берліна. Там, на стіні Рейхстагу, вісімнадцятирічний воїн і поставив свій солдатський «автограф» переможця – «Я – Васька зі Слов’янська».
Василь Чупак зазначає, що ніколи не думав, що таке станеться на наших кордонах і що росіяни будуть гірше ніж німці у ту війну.

Майже тридцять років він присвятив службі у лавах «зелених беретів». Зокрема, у Чернівецькому загоні його шанують не лише, як колишнього начальника контрольно-пропускних пунктів «Порубне» та «Вадул-Сірет», а й як патріота справи охоронців державного рубежу.

Після виходу на заслужений відпочинок, Василь Олексійович ніколи не втрачав зв’язок з прикордонним загоном. Понад вісім років очолював раду ветеранів громадської організації Чернівецького загону.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Про Захід