Буковинець довірився шахрайці

Опубліковано:

Чоловік думав, що вбереже свої гроші. Проте виявилося, що його ошукала незнайома співрозмовниця, яка представилася співробітником фінансової установи. 

Шахрайська схема полягає у тому, що аферисти телефонують своїм потенційним жертвам та повідомляють про збій системи, блокування рахунків і просять назвати конфіденційну інформацію. Після декількох хвилин спілкування зі шахраями, громадяни отримують сповіщення про перерахування коштів.

Саме від такого виду злочину потерпів 66-річний житель Чернівецького району. Буковинець розповів поліцейським, що отримав дзвінок від невідомої жінки, яка представилася працівником банку. Співрозмовниця, увійшов в довіру, вивідала конфіденційні дані банківської картки чоловіка. У результаті з картки заявника зникло понад 105 тисяч гривень.

Слідчі поліції за фактом незаконного заволодіння коштами буковинця відкрили кримінальне провадження відповідно до ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають заходів для встановлення особи афериста та притягнення до відповідальності.

Правоохоронці нагадують громадянам, як вберегти свої заощадження:

  • якщо ви отримали подібний дзвінок, негайно припиніть розмову та самостійно зателефонуйте в банк за номером, вказаним на звороті картки, або особисто зверніться у відділення банку;
  • співробітники фінансової установи ніколи не перевіряють персональні дані;
  • не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
  • за жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки на прохання співрозмовників;
  • якщо ви зрозуміли, що розголосили персональні дані картки аферистам або з вашим рахунком проводять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.

Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102».

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Про Захід