3 липня в Києві вирішуватиметься доля Свидовця

Опубліковано:

Касаційний адміністративний суд розглядатиме касаційну скаргу жителів села Лопухова на рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду. 

Судовий процес вирішить, чи є чинним детальний план території, за яким дозволяється забудувати гірський хребет Свидовець мегакурортом “Свидовець”. Якщо суд вирішить, що детальний план території чинний, це стане першою сходинкою для забудови – «інвестори» зможуть затверджувати детальний план території, потім для цього виділятимуть землі, проводитимуть ОВД.

Якщо ж судді задовольнять скаргу і визначать, що детальний план нечинний, тоді забудовникам треба буде ще раз проводити детальний план території.

.

Нагадують, що під час розробки попереднього детального плану були порушення під час громадських слухань: ніхто з громадськості не бачив детального плану території, карти, самі слухання були засекречені.

Як вказано в ухвалі Верховного Суду, справу розглядатимуть у відкритому судовому засіданні 3 липня о 15:00 у приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Адреса: вул. Князів Острозьких, 8, корп.5, м. Київ.

.

Це означає, що вільні слухачі можуть підтримати адвокатів Свидовця на процесі. Участь медіа регулюється Порядком взаємодії Верховного Суду з представниками медіа, за яким присутність представників медіа на судових засіданнях Суду відбувається без попередньої акредитації за пред’явленням документа, що посвідчує особу, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.

Про плани побудувати на Свидовці гірськолижний курорт “Свидовець” стало відомо в 2016 році. Планувалося, що на території гірського масиву побудують 60 готелів, 120 ресторанів, а також фітнес-центри, магазини, банки, багаторівневі парковки для автомобілів та навіть приватний аеродром. З того часу рух Free Svydovets захищає унікальний гірський масив у суді. Наприкінці 2022 року активісти дізналися про про наміри забудувати ще й сусідні гори (курортами “Бистриця” і “Турбат”).

2023 року рух Free Svydovets запустив петицію до Президента з проханням зберегти дику природу гірського хребта Свидовець, сприявши створенню там заказника. Менше, ніж за місяць, петиція набрала понад 25 тисяч голосів. Однак заказник і досі не створений.

Про Захід