Відомий кримськотатарський кераміст провів майстер-клас в Ужгороді

Опубліковано:

В Ужгороді відбувся майстер-клас з гончарства від Рустема Скибіна.

Відомий кримськотатарський кераміст, член Асоціації кримськотатарських художників, відвідує Ужгород в рамках кримських дискусій.

Напередодні на набережній Незалежності містяни та гості Ужгорода мали нагоду не тільки побачити, як працює майстер в автентичній і незвичній техніці, а й самі спробувати попрацювати з глиною. Відчуття дуже цікаві а сам процес роботи з глиною таки відрізняється від звичного гончарного кола. Тут коло з дубового щита розміщують на землі, розкручують його палицею, працюючи при цьому навколішках, надихаючи кожен виріб частинкою себе.

Рустем Скибін відомий не тільки в Україні, а і за кордоном. Чоловік зберігає та відтворює традиційні технології побутової гончарної кераміки, та створив свій власний стиль розпису керамічних виробів кольоровою емаллю.

Ужгород митцю неабияк сподобався, Рустем зазаначив, що місто є камерним, і де б ти не зупинився, завжди хочеться присіти і випити горнятко чаю.

Нагадаємо, 30 та 31 липня в Ужгороді вперше відбуваються кримські
дискусії, літературні читання та майстер-класи у рамках культурно-
соціального проекту «Кримський дім об`єднує серця».

Сьогодні о 18.00 годині в атріумі ОДА відбудеться дискусія «Крим та Закарпаття: бачення майбутнього». Спікери: Антон Наумлюк – журналіст «Радіо Свобода», Таміла Ташева – правозахисниця, громадська діячка, волонтерка, співзасновниця громадської організації «КримSOS», Андрій Любка – український поет, прозаїк, есеїст, колумніст та перекладач. Модерує: Алім Алієв – громадський активіст та програмний директор Кримського Дому, співзасновник громадської організації «Крим SOS».

Також відбудуться літературні читання та презентація першої українсько-кримськотатарської антології «Кримський інжир» за участі літературної менеджерки, письменниці Анастасії Левкової та поетеси Роксолани Жаркової.

Проєкт «Кримський Дім об`єднує серця» організовує платформа «Кримський дім» за підтримки Українського культурного фонду.

Метою проекту є сприяння взаємному пізнанню українцями один одного задля популяризації культурного розмаїття України, стимуляції міжкультурного діалогу в Україні та підтримки його розвитку на регіональному та національному рівнях. Ми будемо знайомити жителів різних міст з культурою кримських татар та актуалізовувати питання Криму та корінного народу у ході дискусій, – зазначають організатори.

Вікторія Жуйко-Сабо

Про Захід