Закарпаття: суд обрав запобіжні заходи «помічникам» військовозобов’язаних

Опубліковано:

Суд у Закарпатській області обрав запобіжний захід двом громадянам України, які підозрюються у пособництві утікачам від мобілізації.

Впродовж тижня прикордонники затримали декілька груп військовозобов’язаних чоловіків, які намагались поза пунктами пропуску незаконно перетнути державний кордон. У ході з’ясування обставин правопорушень, оперативники загону встановили організаторів незаконного переміщення осіб призовного віку через кордон.

Одного організатора незаконного переправлення осіб через кордон затримали разом із «клієнтами» на початку тижня військовослужбовці відділу «Лужанка». Чоловік разом із своїм поплічником мали намір переправити до Угорщини трьох військовозобов’язаних осіб. За повідомленням Головного оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону інформацію про виявлення ознак кримінального злочину передбаченого ч.2 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» було внесено до ЄРДР та розпочато досудове розслідування.

10 січня українцю оголосили про підозру у вчиненні вищезгаданого злочину.

12 січня Берегівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з правом внесення грошової застави у розмірі 244 тисячі гривень.

Ще одну спробу порушення кордону припинили 10 січня прикордонники відділу «Лужанка». У результаті було затримано двох чоловіків, жителів Івано-франківської та Харківської областей. У ході встановлення обставин правопорушення офіцери оперативно-розшукового відділу загону з’ясували, що чоловіки через знайомих вийшли на мешканця Іршавського району, який мав допомогти незаконно перетнути кордон.

Переправника затримали. За матеріалами оперативників загону, було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України», в рамках якого закарпатцю повідомили про підозру у вчиненні злочину. Учора, 12 січня, Берегівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з правом внесення грошової застави у розмірі 134 тисячі гривень.

Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

Про Захід