Закарпатське вино: формування бренду (Відео)

Опубліковано:

Розвиток виноробної галузі – один з пріоритетів на Закарпатті. Те, що дає поштовх для туризму, те, що дає додаткові робочі місця, те, що дає вливання в економіку регіону. Головне, що відрізняє Закарпаття з-поміж інших областей України. І найголовніше, щоб продукт відповідав нормам і стандартам, прийнятим у світі та Європі. Для цього в краї відбуваються численні семінари та дегустації. Їхня мета — розказати краянам про закарпатських виробників, про якісні продукти, які виготовляють у рідному краї.

Віталій  МУСКА

винороб

Я така людина, що люблю вчитися. Щодня чомусь вчуся і хочу нових, якісних знань, тому відвідую такі заходи .

Ольга ТОІЧКІНА

ініціатор серії презентацій

Ми дуже хочемо аби до нас приєднувалися різні винороби, аби ми могли спокійно посидіти. Спробувати всі новинки. Хтось покаже своє найкраще вино. І хочеться аби й екскурсоводи наші до цих заходів долучалися і всі хто займається турбізнесом, бо хто як не ми буде маємо про це розповідати. Ну і звісно аби всі гості Закарпаття дізнавалися про всі новинки і про всі якісні продукти.

Презентація вин Віталія Муски незабаром відбудеться в Ужгороді. І поки малий винороб до неї готується, свою лімітовану новинку представила компанія «Шато Чизай». Вино Піно Нуар виготовлено з винограду врожаю 2017. Ця ексклюзивна партія налічує всього 2400 пляшок.

Олеся  СПІЦИНА

 начальник відділу дистрибуції компанії «Шато Чизай»

Піно Нуар – це червоне сухе, витримане вино. Наша компанія не так давно почала виготовляти сухі витримані вина. Зокрема – це біля 3 років. ПіноНуар – це французький сорт винограду, доволі рідкісний. Витримка у дубовій бочці з французького дуба  – 18 місяців. Наші виноградарі постійно піклуються про наші виноградники. Аби ми мали такий виноград.

Зробити закарпатське вино справжнім світовим брендом. Про такі амбітні, але реально досяжні цілі, говорили на міжнародному семінарі на базі виноробної компанії на Берегівщині. Тут вивчали французький досвід у виноробстві, організації галузі, акцентували на запровадження системи географічних зазначень, вимогах щодо якості. Уже зараз у компанії є співпраця з Єврокомісією щодо впровадження географічних зазначень і створення Доріг вина і смаків. Окрім того, у центрі дискусій — стратегія розвитку виноробства для Закарпаття й усієї України. Адже попереду ще багато технічної роботи для оформлення продуктів відповідно до вимог ЄС і розробки туристичної пропозиції міжнародного рівня.

Ігор  РАДОМИСЕЛЬСЬКИЙ

віце-президент компанії «Шато Чизай»

Україна має великий потенціал у цій галузі. Наприклад, наші колеги із Молдови ділилися з нами власними цифрами, так до третини ВВП країни – це експорт вина. Є сучасний мобільний додаток, завдяки якому ви можете у магазині відсканувати етикетку вина і дізнатися відгуки про нього, звідки воно тощо. Ми уже багато років ведемо переговори з цією фірмою, але вони не знають про такий винний регіон як Закарпаття. Тому дуже важливою є географічна ідентифікація. На цьому семінарі виноробам розповідають про усі європейські стандарти, ідентифікації, локацій, яку користь з цього можна отримати.

Одним зі стратегічних рішень, які були прийняті на міжнародному семінарі,  — це створення Асоціації виноградарів і виноробів. На важливості цього акцентував міжнародний експерт із французького Бордо Стефан Баде. Фахівець вірить у перспективу українського виноробства, а також вважає, що закарпатське вино на європейському ринку коштувало б від 30 євро за пляшку. Крім того, запросив саме цим сонячним напоєм представити Україну на винній виставці у Франції.

Стефан  БАДЕ

викладач ELP  (Бордо, Франція)

В Україні та Франції виноградарство має давню історію. Я тут, бо вірю в українське виноробство. Україна входить у 25-ть держав світу, де є найбільша кількість виноградників.  На Закарпатті я вперше, у цього регіону дуже вигідне географічне положення на кордоні з кількома країнами, є чудові можливості для розвитку туризму, клімат для винограду тут сприятливий. І природні умови Закарпаття дуже схожі на деякі виноробні регіони Франції. Цей потенціал треба використовувати. Перший бій, який потрібно виграти українським виробникам, — це довести споживачу, що саме вітчизняне вино є якісним. А довести це можна тільки об’єднавшись та працюючи на спільний високий результат. Так було зроблено у Франції і Бордо – це уже світовий бренд. Виноробна галузь – як футбол: треба стати якісним, корисним та відомим у себе вдома, а потім шукати можливості для експорту. При цьому важливо грати в одній формі зі спільною стратегією.

Без підтримки держави тут не обійтися. Так звані «малі винороби», що виробляють вино виключно із власної сировини та в кількості не більше 10 тисяч декалітрів у рік, з минулого року мають змогу оформити ліцензію на виноробство за спрощеною системою.

Павло ФІЗЕР

начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

Оскільки на виробництво вина на загальних умовах, потрібен атестат для виробництва, який проводиться Держспоживстандартом або уповноваженими особами, який має бути підтверджений відповідними документами із певних органів про сертифікацію обладнання, про наявність лабораторії й іншими документами. Для малих виноробів ця система спрощена і тепер малі винороби, що здійснюють виробництво із власних винних матеріалів можуть отримати ліцензію за спрощеною системою заповнивши відповідну декларацію, яку контролює Держпродспоживслужба.

Реформування виноробної галузі – почалося, — запевняють самі винороби. І підтримка у цьому питанні Євросоюзу неабияк важлива. Не загубитися серед численних європейських виробників, достойно представляти продукт на ринку, де знаються на вині – сьогодні завдання номер 1.

Саме запровадження бренду «Закарпатське вино» та надання йому географічного значення є серед цілей виноробів регіону. Попереду — чимало роботи, у планах проведення ще кількох міжнародних семінарів та активної фази спільної роботи.

Важливо, що у квітні 2019-го Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило перелік восьми пріоритетних продуктів, що потенційно можуть бути зареєстровані як географічні зазначення в Україні та ЄС.  І серед них — вино із захищеним географічним зазначенням «Закарпаття».

Більше у відео УжІнформ :

Про Захід