Для побутових споживачів така пільга – це можливість у холодну пору року зігріти власне помешкання й при цьому заощадити свої кошти.
Про те, хто і як може претендувати на отримання пільгового тарифу, який механізм його оформлення, як відбуватиметься процес нарахування та які ще існують способи додаткової економії електроенергії, сьогодні розповіли на брифінгу в ОВА.
«У червні цього року Уряд затвердив для побутових споживачів єдиний алгоритм оформлення тарифу на електроопалення. Згідно з ним власники негазифікованих приватних житлових будинків чи квартир у багатоповерхівках мають можливість сплачувати менше за відповідні послуги. Механізм отримання зниженого тарифу складається лише з кількох кроків», – розповів комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска.
За його словами, насамперед абонент має підготувати проєктне рішення, яке буде передбачати саме електричний вид опалення помешкання. Згодом свою опалювальну установку потрібно ввести в експлуатацію та внести відповідні зміни в технічний паспорт на житловий будинок. Наступний крок – подача заявки та переліку необхідних документів до місцевого оператора системи розподілу. Для більшості споживачів краю це саме «Закарпаттяобленерго».
«Протягом 10 днів від дати подачі заяви ми вносимо зміни в паспорт точки розподілу та до платформи DataHub. Ці дані автоматично отримує й актуалізує у своїх договорах і постачальник універсальної послуги на території області – „Закарпаттяенергозбут“. Пільговий тариф починає діяти з наступного місяця після того місяця, коли абонент подав заяву», – відзначив Іван Плиска.
З 1 червня 2024 року для побутових споживачів Уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт-год. Протягом опалювального періоду є можливість оформити пільговий тариф. На сьогодні такою послугою в регіоні вже скористалося понад 6 500 абонентів, зазначила директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець.
«У період з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року для споживачів з електроопалювальними установками діятиме пільговий тариф – 2,64 грн/кВт-год. Слід звернути увагу, що він має обмеження: протягом місяця за такою ціною можна спожити до 2 000 кВт-год. Якщо абонент використає більше, то він сплачуватиме повну вартість електроенергії, однак не втратить свій пільговий статус протягом усього опалювального періоду», – наголосила Наталія Німець.
Спікери також зауважили, що побутові споживачі області мають ще одну можливість економити електроенергію – встановити двозонний лічильник. Це дозволить у період з 23.00 до 7.00 заощаджувати 50% від вартості єдиного тарифу. Для цього їм слід звернутися до сервісних центрів та замовити послугу «Налаштування вузла обліку». Після написання заяви потрібно оплатити заміну лічильника, який встановлять протягом 7-10 днів.
Закарпатська ОВА