З грудня вже перераховано пенсії 198,3 тисячі закарпатців

Опубліковано:

У середу, 4 грудня, відбувся брифінг начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек для регіональних засобів масової інформації, інформує ГУ ПФУ у Закарпатській області.

Анастасія Пентек інформувала журналістів, що з 1 грудня цього року відбувся перерахунок пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 1 564  до 1 638 гривень. Перерахунок пенсій окремим категоріям громадян проведено в автоматичному режимі.

Перерахунку підлягали мінімальні розміри пенсій, а також підвищення, надбавки та доплати, які встановлені до пенсій та які залежать від розміру прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, а саме: за особливі заслуги перед Україною;  ветеранам війни; жертвам нацистських переслідувань; мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни; мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Надбавка, передбачена Законом України «Про донорство крові та її компонентів», яка встановлюється у розмірі 10% від прожиткового мінімуму на одну особу, на сьогодні становить 202,70 гривень.

Розмір мінімальної пенсії за віком з 1 грудня становить 1638 гривень,тобто збільшився на 74 гривні, – пояснила Анастасія Пентек. – Максимальний розмір пенсійної виплати на сьогодні – 16380 гривень, тобто 10 мінімальних пенсій. Перерахунок здійснено тільки непрацюючим пенсіонерам. Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, здійснюється після звільнення їх із роботи. Але якщо в складі пенсійної виплати є надбавки, то вони підлягають перерахунку.

Разом з тим, не змінюються з 1 грудня окремі надбавки та підвищення, встановлені до пенсій у твердому розмірі, зокрема: дітям війни (66,43 грн.), додаткові пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи I, IІ, III, IV категорій, інші.

Анастасія Пентек зазначила, що теперішній грудневий перерахунок пенсій – це вже п’ятий з початку 2019-го: в січні підвищено мінімальні пенсії 65-річним пенсіонерам, які мають стаж 40 років і більше; з 1 березня – індексація раніше призначених пенсій у зв’язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні; з 1 квітня – перерахунок по ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для тих пенсіонерів, котрі продовжували працювати після призначення (перерахунку) пенсій 24 місяці, та з 1 липня – у зв’язку зі  зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Таким чином, розмір мінімальної пенсії протягом 2019 року збільшився на 141 гривню.

Окремо Анастасія Пентек зупинилась на проблемі надходження коштів в Пенсійний фонд:

– Закарпаття завжди було дотаційною областю. Зрозуміло, що не можемо зібрати і необхідні кошти для виплати пенсій. Тому таким важливим є питання офіційного працевлаштування і виплата роботодавцями офіційної заробітної плати своїм працівникам, адже основне джерело наповнення бюджету Пенсійного фонду – надходження коштів від сплати єдиного соціального внеску.

Анастасія Пентек інформувала журналістів і про зміни у структурі головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області: створено відділ з питань призначення пенсій у складі 12 чоловік, які призначають пенсії мешканцям всієї області, а також відділ контролю за додержанням законодавства з питань пенсійного забезпечення. Крім того, в Мукачеві працює новостворений відділ з ретроконверсії.

– Пенсійний фонд України сьогодні всі пенсійні справи формує в електронному вигляді, паперові пенсійні справи залишились в минулому. Разом з тим, переносимо пенсійні справи попередніх років з паперових носіїв у електронний формат – це так звана ретроконверсія. В Закарпатській області необхідно «відцифрувати» понад 260,3 тисячі пенсійних справ попередніх років. На сьогодні вже опрацьовано понад 2,5 тисячі та проведено три етапи оцифрування (сканування, кадрування, документування) по 1947 пенсійних справах. Це копітка робота, адже деякі пенсійні справи містять по 300-500 листів, і на сьогодні вже відцифровано понад 214,5 тисячі. Планується завершити цю роботу за 4-5 років.

Про Захід