Виноградівська райрада отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства»

Опубліковано:

Відповідно до рішення Спільного Моніторингового Комітету Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», що реалізується у рамках Європейського Інструменту Сусідства від 17 квітня 2019 року Виноградівська районна рада стала одним із 74 переможців (з 250 поданих заявок) і отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства».

Загальна сума грантових коштів, які отримає Виноградівська районна рада в рамках Проєкту – 20 190 євро. Загалом  у рамках проєкту для всіх трьох партнерів з України та Польщі залучено 66 658 євро, з яких 59 992,74 євро – фінансування Європейського Союзу.

Згідно Грантової угоди, Проєкт розпочався наприкінці 2019 року. Головним бенефіціаром у ньому виступає Виноградівська районна рада, до завдань якої, в рамках Проєкту, зокрема належить:

 – організація транскордонного фестивалю вина. Цей одноденний українсько-польський фестиваль вина для 500 учасників, який планується провести у Виноградівському районі, організовується з метою популяризації традиційних карпатських вин та місцевих традицій виноградарства і виноробства. Також під час фестивалю презентувати свої вина та виноробні традиції зможуть винороби Закарпатської області і Підкарпатського воєводства (Польща);

 – промоційна кампанія в рамках Проєкту, яка включає в себе просування в місцевих ЗМІ як інформації про сам Проєкт, так і  промо-статтей про вині традиції Карпат. Також запланований випуск журналу «Вісник Карпатського  Єврорегіону», через який будуть популяризовані заходи і завдання Проєкту в Україні та Польщі (партнера);

 – організація та проведення підсумкової конференції у місті Виноградів. Під час одноденного заходу всі троє партнерів з України та Польщі зможуть представити результати Проєкту. До участі у конференції планується запросити понад 40 учасників, серед яких фахівці у сфері туризму, виноградарства і виноробства із обох країн;

 – загальне управління Проєктом та діями партнерів з України та Польщі.

Виноградівська районна рада долучила до реалізації Проєкту Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області та Закарпатську туристичну організацію, які наразі проводять активні консультації з приводу реалізації активно завдань Проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». Протягом березня-травня 2020 року відбулося кілька робочих зустрічей по обговоренню питань організації фестивалю, його тематики, заходів, дати проведення, враховуючи спільні можливості в умовах карантинних обмежень через пандемію COVID-19 у світі.

В квітні 2020 року, Виноградівська районна рада залучила координатором Проєкту керівника Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Дениса Мана. До повноважень координатора відноситься здійснення загального управління проєктом, у тому числі, координація завдань, що їх здійснюють українські та польський партнери.

Реалізація цього Проєкту дасть можливість туристам і гостям регіону, в першу чергу, а також самим місцевим мешканцям, ближче познайомитись з історією і сьогоденням, культурою та традиціями виноградарства і виноробства в Карпатському регіоні. Безсумнівною перевагою в цьому є те, що як Закарпатська область, так і Підкарпатське воєводство мають понад тисячолітній досвід вирощування традиційних для Карпат сортів винограду та виготовлення високої якості тутешніх крафтових вин. Незабутньою родзинкою Проєкту стане те, що учасники культурних заходів, пов’язаних із винами, запам’ятають цей регіон через призму купажу та смаку найкращих вин майбутнього фестивалю.

Стежити за новинами проєкту можна на fb.me/WineAcademy2020 в мережі Фейсбук.

Про Захід