Верховний Суд залишив у силі скандальний висновок щодо впливу на довкілля будівництва вітряків на Боржаві

Опубліковано:

Про це повідомляє команда Врятуй Боржаву:

“Поки команда сейвборжава прямо чи опосередковано задіяна у боротьбі з окупантами – частина з нас воює у лавах ЗСУ, а інша частина волонтерить, щоб забезпечити тих, хто на фронті, всім необхідним, вгадайте чим займаються деякі судді Верховного Суду?

Відомо, що зараз окупанти завдають значної шкоди довкіллю України, і тому тим більш актуально зберегти ту природу, до якої не торкнулась війна. Однак, так вважають не всі – 13 квітня 2022 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Kасаційного адміністративного суду А.І. Рибачук, Л.Л. Мороз, А.Ю. Бучик прийняв постанову, якою залишив у силі скандальний висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності із будівництва вітряків на Полонині Боржава. От уявіть собі, наприклад, – оголошено повітряну тривогу, а судді, не маючи більш нагальних справ до розгляду у такий історичний момент, у мантіях спускаються у підвал, щоб саме у цю мить прийняти рішення на шкоду природі…

Чи можна вважати легітимним рішення, прийняте у таких обставинах, причому без участі сторін, які письмово заявляли про своє бажання взяти участь у судовому засіданні? Звичайно, суддям простіше було приймати зазначене рішення без “сторонніх осіб”, не треба було вислуховувати аргументи і дивитись в очі захисникам Боржави… Тож про честь суду при прийнятті даного рішення годі і говорити. Більш детальну інформацію про суддів, що прийняли рішення на шкоду довкіллю, та процедурні порушення, допущені ними, ви можете знайти у окремій статті.

Також варто пригадати, що восени справа Боржави була розглянута експертами Бернської конвенції, резолюція якої по даному питанню чітко вказала, що Україні рекомендовано утриматись від будівництва ВЕС на Боржаві, яка є частиною Смарагдової мережі, а простіше кажучи, все-європейської мережі територій із особливим природоохоронним статусом. Конвенція буде поінформована про прийняте судове рішення.

Та головне питання, яке зараз задають захисникам Боржави – чи це вже “все” і вітряки почнуть будувати? Відповідь – ні!

Апеляційним судом ухвалено рішення про скасування дозволу на виконання будівельних робіт зі спорудження ВЕС, на даний час справа ще перебуває на розгляді Верховного Суду за касаційною скаргою забудовника – ТОВ “Атлас Воловець Енерджи”.

Ще залишається не розглянутим позов прокуратури щодо незаконного виділення земельних ділянок під вітряки, що відбулось ще до процедури ОВД, яка оскаржувалась.

Також захисники Боржави склали подання до апеляційного суду щодо повторного розгляду справи у зв’язку із нововиявленими обставинами”.

Про Захід