В УжНУ засідала Вчена рада

Опубліковано:

У четвер, 25 лютого, відбулося засідання Вченої ради Ужгородського національного університету. Серед важливих питань – конкурсні справи, робота спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у 2020 році, навчальна, наукова та виховна діяльність факультету іноземної філології.

На початку засідання вчений секретар Олена Мельник зазначила, що у 2020 році в університеті функціонували 6 постійно діючих спеціалізованих вчених рад, які проводили захисти дисертаційних робіт за 12 спеціальностями. Упродовж звітного року постійно діючими спеціалізованими вченими радами університету проведено захист 15 докторських та 24 кандидатських дисертацій,  прийнято до захисту 4 докторських та 15 кандидатських дисертацій, до попереднього розгляду прийнято 3 докторських та 13 кандидатських дисертацій.

У 2020 році було утворено 9 спеціалізованих вчених рад для присудження ступеня доктора філософії: 7 спеціалізованих вчених рад за спеціальністю 222 «Медицина», 1 – за спеціальністю 221 «Стоматологія», 1 – за спеціальністю 081 «Право». За результатами роботи спеціалізованих вчених рад було проведено захист 8 дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії, 1 дисертацію прийнято за захисту. «Університет детально підходить до питання якості наукових робіт. Питання академічної доброчесності є на особливому контролі керівництва університету» – наголосила вчений секретар Олена Мельник.

Про навчальну, наукову та виховну діяльність факультету іноземної філології розповів декан Михайло Рошко. У своїй доповіді він торкнувся питань освітньої, наукової діяльності, профорієнтаційної роботи, матеріального забезпечення на факультеті. Також Михайло Рошко зазначив, що факультет є активним у сфері міжнародної співпраці, зокрема участі в міжнародних наукових конференціях, зустрічах, участі в грантових проектах,  є активним студентський обмін з іншими країнами. «Щороку  на факультеті відбуваються міжнародні поїздки,  ми відвідуємо столиці, видатні міста європейських країн, мови яких ми вивчаємо, це дуже подобається студентам та мотивує їх на навчання» – зазначив Михайло Рошко.

Вчена рада розглянула значну кількість конкурсних справ. Відтак, на посаду завідувача кафедри англійської філології обрали  Сніжану Голик, завідувача кафедри військової підготовки Василя Олійника, завідувача кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін Олександра Лавера, завідувача кафедри міського будівництва і господарства Йолану Голик, завідувача кафедри охорони материнства та дитинства Романа Міцоду, завідувача кафедри стоматології дитячого віку Оксану Клітинську, завідувача кафедри терапевтичної стоматології Людмилу Горзов, завідувача кафедри терапії та сімейної медицини Ксенію Чубірко, завідувача кафедри фінансів і банківської справи Віру Варцабу, завідувача кафедри філософії Василя Левкулича,  завідувача кафедри прикладної лінгвістики кандидатура Михайла Полюжина, завідувача кафедри психології Уляну Михайлишин, завідувача кафедри системного аналізу та теорії оптимізації: Мирославу Глебену, завідувача кафедри органічної хімії: Михайла Ониська, завідувача кафедри шкірних та венеричних хвороб Юрія Андрашка, завідувача кафедри міжнародних економічних відносин Володимира Приходька, завідувача кафедри онкології та радіології Євгена Готька.  Також обрали на посаду професора кафедри екології та охорони навколишнього середовища Степана Чундака,  професора кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи  Галину Розлуцьку, професора кафедри політології і державного управління Стелласа Асланова.

Крім цього, на засіданні розглянули низку інших питань, серед них – уточнення тем дисертацій, затвердили зразки  документів про вищу освіту та антикорупційну програму на 2021-22 роки.

Олексій Шафраньош Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід