Ужгородському ліцею хочуть присвоїти ім’я Івана Чендея

Опубліковано:

Ужгородський ліцей № 5 (колишня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) виступив з ініціативою присвоїти їхньому навчальному закладу ім’я Шевченківського лауреата, видатного закарпатського письменника та громадського діяча Івана Чендея. За це рішення проголосував одностайно педколектив та збори за участі батьків.

Іван Чендей неодноразово виступав у цій школі, тут майже все життя працює вчителькою української мови і літератури його донька Марія Трещак, вчиться онука письменника. В обласному центрі Закарпаття письменник прожив 60 років. Тут були написані кращі його твори.

«Присвоєння імені видатного земляка буде сприяти виокремленню школи серед інших, спонукатиме нас підтримувати високе реноме, – вважають педагоги одного з кращих за успішністю ужгородських навчальних закладів.  

На сьогодні три колишні середні школи Ужгорода носять імена Тараса Шевченка, Василя Гренджі-Донського, Габора Дойко. Останнім часом ще двом недавнім гімназіям присвоєно імена Августина Волошина та Другетів.

Закарпатський письменник Олександр Гаврош, який виступив на круглому столі в ужгородському ліцеї № 5, вважає доречним і правильним такий підхід. Наприклад, у Сербії кожна школа носить ім’я видатного земляка, що сприяє популяризації національної культури. Подібна тенденція панує і в Угорщині. Так, майже всі угорськомовні школи Закарпаття носять імена визначних угорських діячів.

А в четвер, 16 травня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці імені Федора Потушняка відбудеться презентація нової книжки Івана Чендея «Птах у чужому гнізді», що побачила світ у київському видавництві «Комора». Також на зустрічі буде оголошено короткий список цьогорічного Міжнародного конкурсу малої прози імені Івана Чендея.

Іванка Когутич, Ужгород

Про Захід