Події Регіональні Новини

У Мукачеві та Перечині скидали у річки забруднюючі речовині

У ході планових та позапланових перевірок в поточному році житлово-комунальних підприємств в області, Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області було встановлено ряд порушень.

Держінспекторами було встановлено наступні порушення природоохоронного законодавства:

У КП «Мукачівводоканал» м. Мукачево: за результатами інструментально-лабораторних досліджень встановлено перевищення гранично допустимого скиду (ГДС) забруднюючих речовин в р. Латорицю.

У КП «Комунал- Сервіс» смт. Великий Березний: через неналежне утримання очисних споруд та технічних пристроїв а також недотримання правил спеціального водокористування, КП перевищує гранично допустимий скид (ГДС) забруднюючих речовин в р. Уж.

У КП «Комунальник» м. Перечин: здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без відповідного дозволу; не дотримується, нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин в р. Уж; не подав декларацію про відходи на 2019 рік.

Під час перевірок, відділом інструментально-лабораторного контролю проведено відбори проб стічних вод безпосередньо з випусків каналізаційно-очисних споруд та у контрольних створах річок. За результатами вимірювань зафіксовано перевищення нормативів (ГДС) забруднюючих речовин встановлених чинним дозволом на спеціальне водокористування. За виявлені порушення трьох посадових осіб з вищезазначених підприємств притягнуто до адмінвідповідальності, на загальну суму штрафів 833,00 грн. З метою усунення порушень, Інспекцією видано приписи суб’єктам господарювання.

За скид забруднюючих речовин зі зворотними водами та перевищенням встановленого нормативу ГДС, що є порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, Інспекцією проведено розрахунок збитків завданих державі та виставлено претензію для добровільного відшкодування. Зокрема, для КП «Мукачівводоканал» проведено розрахунок збитків на суму 8409,58 тис.грн.; для КП ««Комунал- Сервіс» проведено розрахунок збитків на суму 979,56 грн.; для КП «Комунальник» проведено розрахунок збитків на суму 1599,95 тис.грн. Інспекція здійснить інформування органів місцевого самоврядування щодо неефективності роботи очисних споруд розташованих на їхній території та для вжиття відповідних заходів в межах встановлених законодавством повноважень.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 − 14 =