У Львові з підозрою на коронавірус ушпиталили двох чоловіків

Опубліковано:

Чоловіки нещодавно повернулися з Китаю, повідомив Андрій Васько, т.в.о. директора департамента охорони здоров’я ЛОДА.

У Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо ситуації із захворюваністю на грип та коронавірус.

“Станом на сьогодні, є дві особи, які повернулися з Китаю. У них виявили легкі катаральні явища, тобто ознаки ГРЗ (гострих распіраторних захворювань). Вони повернулися не з визначених зоною епідеміологічної небезпеки провінцій. Були госпіталізовані бригадами екстреної медичної допомоги до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні”, – розповів т.в.о. директора департаменту. 

За його словами, були проведені експрес-тести на грип, які є негативними. Інші проби та аналізи були відібрані у пацієнтів та надіслані до Центру громадського здоров’я МОЗ України.  

Відтак, станом на сьогодні, стан цих двох осіб є близьким до задовільного, у них –  лише легкі катаральні явища.

«До осіб, які можуть бути потенційно небезпечними з точки зору поширення коронавірусу, відносяться особи, які повернулися з визначеної провінції Ухань в Китаї і мають катаральні явища, або ж особи, які  контактували з людьми з підтвердженими випадками захворювання на коронавірус і мають грипоподібні симптоми», – зазначив Андрій Васько.

Він додав, що у разі необхідності, у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні  є можливість забезпечення боксових палат з ізоляцією осіб чи пацієнтів із підозрою на коронавірус та інші небезпечні інфекційні захворювання.

Відтак, усі аналізи проводяться спільно інфекційною клінічною лікарнею та лабораторним центром МОЗ у Львівській області і при потребі скеровуються до Центру громадського здоровя МОЗ України, звідки вони відправляються за кордон.

“У окремих випадках ми будемо вдаватися до допомоги міжнародних експертів, адже цей вірус є новим для нас і потребує більш ретельного дослідження”, – резюмував Андрій Васько.

Про Захід