У Луцьку – спалах коронавірусу у гематологічному відділенні обласної лікарні

Опубліковано:

У 14-ти із 22 пацієнтів гематології, згідно результатів тестування методом ПЛР, виявили позитивний результат на COVID-19, інформує Волинська ОДА.

Про це повідомила 30 квітня заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак під час чергового онлайн-брифінгу щодо боротьби з коронавірусом у Волинській області.

Посадовиця розповіла, що ситуацію, яка виникла у гематологічному відділенні Волинської обласної клінічної лікарні із спалахом COVID-19, вдалося локалізувати, а саме відділення зачинене до 8 травня. У приміщеннях провели знезараження та дезінфекцію, пацієнтів та персонал протестували на наявність коронавірусу лабораторним методом.

Усіх пацієнтів, які перебували у відділенні та могли контактувати з першою інфікованою, перевели у другий корпус Волинської обласної клінічної лікарні, що у селі Тарасове (раніше – с.Боголюби).

У 14-ти із 22 пацієнтів гематології, згідно результатів тестування методом ПЛР, виявили позитивний результат на COVID-19. Вони лікуються в інфекційному відділенні перебуваючи в окремих боксах, і зважаючи на легкий перебіг коронавірусної хвороби, отримують основне лікування, яке стосується гематологічного захворювання.

Вісьмох пацієнтів гематології з двома від’ємними результатами ПЛР тесту, тестуватимуть повторно і у разі підтвердження негативного результату, пацієнтів «випишуть».

Для хворих, у яких пізніше виникла потреба пройти курс лікування у гематологічному відділенні, в обласній лікарні на проспекті Грушевського виділили 4 окремі бокси у відділенні ревматології. Якщо потрібно буде, їх кількість збільшать.

Наразі, проведено тестування методом ПЛР майже усього колективу обласної лікарні, які, так чи інакше, могли контактувати із пацієнтами, у яких виявили коронавірус, не лише медпрацівників гематології. На сьогоднішній день підтверджений 21 випадок інфікування медиків, з них – 2 лікаря, 12 медичних сестер, 7 санітарок. Шестеро із них лікується в стаціонарі інфекційного відділення, решта – на самоізоляції.

Загалом, в інфекційному відділенні наразі лікується 32 хворих, 23 – з підтвердженими результатами на коронавірус, 9 – вже мають негативні результати, чекають повторне підтвердження – це ті, кого планують виписувати.

В реанімації – 3 пацієнти, з них 2-є підключені до апарату штучного дихання (ШВЛ), одну жінку, яка була у важкому стані, сьогодні відключили від апарату і переводять у інше відділення доліковуватись.

До слова, перший пацієнт, який потрапив на лікування в оновлений корпус в Боголюбах, третій тиждень без свідомості, але його стан стабільний. Цей чоловік був доставлений із Нововолинська та він має багато супутніх захворювань, зокрема цукровий діабет на ниркова недостатність.

Про Захід