У Хмельницькому відкрили пам’ятну дошку Герою України Олександру Петраківському (Фото)

Опубліковано:

Дошку встановили на будинку, де проживав Олександр.

«33 роки прожив він на цьому світі. 33 роки героїчного життя, боротьби і слави!

Олександр Петраківський прожив життя так, що навіки став Героєм для всіх нас, а його воля і боротьба за життя – прикладом для сотень воїнів. Його ім’я увіковічнене в назві вулиці, на якій він жив. Такі речі є надзвичайно важливими, адже це вшанування пам’яті достойних українців, на прикладі яких ми маємо виховувати своїх дітей і внуків, адже нація це тоді, коли ти виховуєш майбутнє покоління на своїх Героях.

Справжня пам’ять – це тоді, коли ми переможемо в цій війні, помстимося за загибель всіх наших Героїв та збудуємо велику Українську Державу в пам’ять про Олександра Петраківського, усіх наших Героїв та заради наших дітей та внуків», – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Народився Олександр Петраківський 4 червня 1988 року. У 2009 році закінчив Львівський інститут Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».

Олександр любив військову справу з дитинства. Уся його родина – військові. Служив у 8-му полку спецпризначення у Хмельницькому. З початком російсько-української війни на сході України капітан Петраківський очолював розвідувальну групу спеціального призначення.

20 липня 2014 року під час виконання бойового завдання у зоні проведення антитерористичної операції Олександр Петраківський дістав важке поранення голови, однак продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце.

Внаслідок поранення переніс кому, десятки складних хірургічних втручань. Проходив лікування в Україні, Польщі, Ізраїлі, США.

Указом Президента України від 4 грудня 2014 року офіцеру присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота зірка».

Рішенням Хмельницької міської ради від 26.08.2015 року №1 Олександру Петраківському присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

29 серпня 2021 року після 7 років хвороби, спричиненої пораненням, серце Героя України перестало битися. Наказом Міністра оборони України від 30 серпня 2021 року № 407 підполковникові Петраківському Олександру Петровичу посмертно присвоєно чергове військове звання «полковник». Поховали полковника Олександра Петраківського на Алеї Слави кладовища Ракове у Хмельницькому.

Рішенням Хмельницької міської ради від 28.04.2022 року №22 вулицю Ланову у місті Хмельницькому, де проживав Олександр, перейменовано на вулицю Героя України Олександра Петраківського.

Хмельницька міська рада

Про Захід