У Горондівській ОТГ вже прийняли ряд важливих рішень

Опубліковано:

Горондівська ОТГ, в якій 22 грудня минулого року відбулися перші вибори, дуже активно включилася в процес запуску роботи громади і вже прийняла ряд важливих рішень. Зокрема, Горондівська сільрада обрала секретаря ради, затвердила виконавчий комітет, посаду в.о. старости, а також створила комісію з питань реорганізації та інвентаризації. Тим не менше, роботи в нової ОТГ ще багато.

Вчора, 16 січня, керівник та радники Закарпатського регіонального офісу Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe провели виїзну консультацію у Горонді стосовно перших кроків новоствореної громади. Зокрема, Mykola Siusko, керівник регіонального офісу, повідомив про те, що Програма продовжує свою співпрацю із органами місцевого самоврядування області, регіональна команда й надалі готуватиме заходи з підвищення спроможності громад та надаватиме необхідну консультативну допомогу з фінансових, юридичних, муніципальних, комунальних, інших важливих питань.

Питання, що наразі найбільше цікавлять спеціалістів ОТГ, стосуються бюджетних відносин, а саме – виконання бюджетів сільських рад до переходу на прямі міжбюджетні відносини. Як пояснив радник з питань муніципальних фінансів та управління Михайло Бундзяк, бюджетний процес 2020 року відмінний від усіх попередніх з початку реформи, оскільки прийняті та функціонують окремі сільські бюджети у складі об’єднаних громад. У зв’язку із цим виникає великий ряд питань щодо їх функціонування. На зустрічі, зокрема, обговорили питання подання звітності, її підписання, паралельного виконання бюджетів та внесення змін до них, можливі механізми фінансування нових посад (зокрема в.о. старости), процедуру та пакет документів, необхідних для внесення змін по питанню підписів та ряд інших організаційних моментів.

Крім того, в ході консультації були обговорені питання надання адміністративних послуг населенню. Нагадаємо, Горондівська ОТГ стала одним із переможців конкурсу Програми «U-LEAD з Європою» в напрямку покращення надання адміністративних послуг населенню і отримає допомогу від Програми для створення належного сучасного ЦНАПу.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Про Захід