Суд визнав протиправними дії Пенсійного фонду і захистив право закарпатця на отримання пенсії

Опубліковано:

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови у призначенні пенсії за віком позивачу, скасував рішення Пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії по віку у зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу роботи, зобов’язав відповідача зарахувати до загального трудового стажу спірний період його роботи в кооперативі та повторно розглянути заяву пенсіонера про призначення пенсії від 30 квітня 2020 року з врахуванням висновків суду.

Позивач у своїй заяві до суду зазначив, що Пенсійний фонд до страхового стажу заявника не зарахував період роботи в кооперативі з 21 січня 1988 року по 23 листопада 2000 року у зв’язку із розбіжністю відомостей про період роботи в трудовій книжці та даними персоніфікованого обліку, що позбавило його права на оформлення пенсії за віком через недостатній стаж для призначення такої.

Суд зазначив, що відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України “Про пенсійне забезпечення” трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника, і саме вона підтверджує стаж роботи працівника.

Суд зауважив, що записи у трудовій книжці позивача дефектів не мають та чітко містять відомості щодо його роботи у кооперативі у спірний період. Уточнюючі довідки для підтвердження трудового стажу необхідні лише в разі відсутні відомості в трудовій книжці.

Зважаючи на факти, встановлені в ході судового розгляду даної справи, які підтверджені належними та допустимими доказами, суд дійшов висновку , що у позивача наявний достатній трудовий стаж для призначення пенсії за віком.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/3006/20.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Про Захід