Що варто знати про діабетичну хворобу нирок

Опубліковано:

Діабетична нефропатія (ДН) (більш сучасний термін — діабетична хвороба нирок) — це специфічне захворювання нирок, що є одним із ускладнень цукрового діабету.

Діабет має руйнівний вплив на нирки, при цьому не викликаючи у хворого ніяких неприємних відчуттів; симптоми діабетичної нефропатії проявляються лише на пізніх стадіях.

ДН може призвести до кінцевої (термінальної) стадії ниркової недостатності. В такому випадку, пацієнту знадобиться проводити діаліз або трансплантацію нирки.

Частота появи ДН безпосередньо залежить від тривалості та ступеню компенсації цукрового діабету.

Безсимптомний перебіг захворювання на ранніх стадіях призводить до запізнілої діагностики діабетичної нефропатії на пізніх стадіях.

Тому у ВСІХ пацієнтів з цукровим діабетом рекомендується проведення обов’язкового щорічного профілактичного обстеження для раннього виявлення діабетичної нефропатії.

Своєчасна діагностика та оптимізація лікування сприяють зменшенню прогресування діабетичної нефропатії, та як результат-покращують якість та тривалість життя пацієнтів із цукровим діабетом.

За більш детальною інформацією звертайтеся в ENDO CLINIC, що розташована за адресою: м. Ужгород, вул. Л. Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Про Захід