Існує думка, що яскраво забарвлені фрукти містять більш агресивні алергени. Насправді, алергенами є не пігменти, які забарвлюють плоди, а білки.
Так, всі літні фрукти (яблука, груші, полуниця, малина, вишня, черешня, персики, абрикоси, сливи, алича) містять один алергенний білок, який також міститься у пилку берези – Bet v 1. Тож, якщо вам відомо про наявність алергії на пилок берези, ймовірно спостерігатиметься алергія і на ці фрукти.
Симптоми алергії на кісточкові плоди – це свербіж у ротовій порожнині, набряк язика, губ і горла. У шлунково-кишковому тракті білок Bet v 1 втрачає свої алергенні властивості. Крім того, його дія нейтралізується при термічній обробці.
Однак, є фрукти з власним алергенним білком. Наприклад, білок персика Pru p 3 навіть після нагрівання та перетравлення може викликати симптоми харчової алергії: діарею, біль у животі, блювання, чхання, кашель, висипання на шкірі. Може виникати і більш складна реакція – анафілаксія (запаморочення, нудота і блювання, прискорений пульс, набряк дихальних шляхів). Люди, чутливі до білка персика, можуть реагувати і на виноград, цитрусові, горіхи та бобові.
Людям із непереносимістю алергенів фруктів слід уникати вживання їх у сирому вигляді та контролювати склад страв, які можуть містити фрукти-алергени. Також слід ретельно мити всі фрукти перед вживанням. Якщо відчувається незначна реакція на шкірі, треба вимити обличчя та руки, прополоскати рот та випити води.
Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.
За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.