Ротавірус: чим страшна інфекція і як лікується?

Опубліковано:

Майже кожна дитина у світі до досягнення 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз. Однак з кожним наступним зараженням імунітет посилюється.

Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) — хвороба вірусного походження, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.

Шляхи передавання

Джерелом ротавірусу є людина. Інфікування відбувається найчастіше фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.

Симптоми

Після зараження вірусом інкубаційний період триває близько двох днів. Симптоми часто починаються із блювання. Потім настає часта діарея, що триває протягом чотирьох-восьми днів. Також характерна субфебрильна температура.

Відсоток симптоматичного поширення інфекції є найбільшим у дітей віком до двох років і поступово зменшується до 45-річного віку.

Найважчі симптоми зазвичай виникають у дітей від шести місяців до двох років, літніх людей і осіб із послабленим імунітетом.

Лікування

Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає насамперед боротьбу із зневодненням. За умови належного лікування та фахового нагляду прогноз для життя позитивний.

Профілактика

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.

Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві дози. Перша доза може бути призначена дитині на 6 тижні життя. Інтервал між застосуванням першої і другої доз має бути не менше 4-х тижнів. Курс вакцинації слід завершити до досягнення дитиною віку 24 тижні.

Вакцину для профілактики ротавірусної інфекції випускають у формі суспензії для перорального застосування. Особливих застережень для щеплення від ротавірусної інфекції немає. Вакцину проти цієї інфекції можна поєднувати із іншими вакцинами, що включені до Календаря щеплень.

В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих. Тобто вакцинуватися можна власним коштом.

Про Захід