Провокація у Сваляві: вандалізм біля Стіни плачу у меморіальному парку

Опубліковано:

Невідомі зірвали та осквернили панно, котре містить інформацію трьома мовами

Про подію повідомив у соцмережах Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

Сумною новиною вихідних стала інформація про вандалізм у важливому місці для українських угорців – біля Стіни плачу в Свалявському мемораільному парку.

Цей акт вандалізму є провокацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації на Закарпатті, хтось хоче завадити нам у подоланні суперечок з Угорщиною.

Безумовно, розслідуванням цього ганебного акту вже займаються правоохоронці. Переконаний, винних обов’язково знайдуть і покарають, як це було з підпалювачами Угорського дому в Ужгороді.

Попри усі словесні та фізичні провокації вірю, що Україна та Угорщина здатні знайти взаємоприйнятні рішення, щоб врегулювати спірні питання, не перетинаючи червоних ліній жодної зі сторін. Буду працювати над цим з Szijjártó Péter.

Українські угорці, як і представники інших національних меншин, є важливою і невід’ємною частиною українського суспільства. І я розумію, що вони не менш важливі для Угорщини.

Не можна дозволяти використовувати провокації для чергового розкручування теми антиугорських настроїв в Україні і антиукраїнських настроїв в Угорщині та нагнітання напруги в українсько-угорських відносинах.

Про Захід