Протягом року замок “Паланок” відвідало майже 200 тисяч туристів

Опубліковано:

За період з січня по вересень цього року у Мукачівському історичному музеї, в оперативному управлінні якого знаходиться найпопулярніша і найвідвідуваніша туристична родзинка Мукачева – Мукачівський замок “Паланок” відвідало 196 445 екскурсантів, з них: 108 691 – дорослих, 24 667 – пільгові категорії (студенти, пенсіонери), 45 789 — дітей. 17 298 особам (учасники АТО, інваліди І та ІІ груп, діти-сироти та ін.) була надана можливість безкоштовного входу до древньої архітектурної пам’ятки міста. Традиційно інтенсивність відвідувань припадала на період зимових та травневих свят, період відпусток (липень-серпень), вихідні та святкові дні, а також під час проведення фестивалів. Надходження доходів Мукачівського історичного музею за 9 місяців поточного року склали 8 млн. 994 тис. грн.

Для того, щоб відвідувачам замку було комфортно та затишно працівники Мукачівського історичного музею активно працюють над реконструкцією древньої історичної пам’ятки міста та благоустроєм території. Проведено чималу роботу по облаштуванню передзамкової території. Викладено кам’яну бруківку загальною площею 750 квадратних метрів та встановлені спеціальні розмітки для паркування автомобілів. Загалом облаштовано 16 паркомісць, 2 з яких – для людей з обмеженими можливостями. Також виділено зону для відпочинку та встановлено флагштоки з прапорами міста Мукачева та України. Велика увага приділялась санітарній очистці, обрізці чагарників на призамковій території та очистці ровів. З метою дотримання безпеки відвідувачів здійснено ремонт мосту, що з’єднує Нижній та Середній двір замку, було замінено весь дерев’яний настил та встановлено нові поручні.

Багато уваги приділено і задоволенню інформаційних, культурно-мистецьких та світських потреб відвідувачів. Перша половина 2019 року відзначилася випуском Національним банком України колекційної монети “Замок Паланок” в номіналах 5 та 10 гривень, тиражем 40 та 3 тисячі відповідно. Неймовірні панорами міста можна переглянути із телескопічного монокуляра “Uniwersal”, встановленого на одній з оглядових площадок замку. Популярністю користується послуга “Шлюб за добу”, за звітний період якою скористалося 193 закохані пари та традиційні фестивалі, майстер-класи, театралізовані квест-екскурсії, середньовічні забави тощо., відвідати музейні експозиції, послухати виступи народних гуртів тощо. Втретє проведено видовищний фест – історичну реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі, учасниками якої стали більше 1000 осіб. На гостей фесту чекало повне занурення у атмосферу середньовіччя: весільна хода, рицарські бої, стрільби з лука, спільна трапеза, середньовічні музика, танці та забави, а ще театралізовані квест-екскурсії та вечірні екскурсії зі смолоскипами.

Гості музею з цього року мають чудову можливість відвідати нові оновлені експозиційні зали де зібрана “Історія міста Мукачева”, а також Музей авторських робіт відомого закарпатського художника, академіка Академії мистецтв України Володимира Микити, де представлено понад сотню полотен митця різних років.

Мукачівська міськрада

Про Захід