Про Епштейн-Барр вірусну інфекцію

Опубліковано:

Інфекція, яку спричинює вірус Епштейна-Барр (ВЕБ-інфекція) — дуже поширена герпесвірусна інфекція, яку спричинює герпесвірус людини (ГВЛ) 4-го типу.

Епідеміологічними дослідженнями доведено, що до досягнення повноліття близько 90 % людей інфікуються цим вірусом.

Найчастіше перебігає гостро у вигляді інфекційного мононуклеозу, але може перебігати й тривало як хронічна активна ВЕБ-інфекція, у вигляді інших форм внаслідок пригнічення імунної системи.

Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним механізмом. Джерелом інфекції є хворі, в тому числі, з прихованим перебігом.

Нині загальноприйнятої клінічної класифікації ВЕБ-інфекції не існує. Виділяють первинну ВЕБ-інфекцію (гострий інфекційний процес — інфекційний мононуклеоз) та хронічну ВЕБ-інфекцію.

Після первинної ВЕБ-інфекції часто спостерігається персистенція вірусу в організмі. Вона може клінічно не проявлятися. Проте можлива реактивація, що призводить до розвитку хронічно рецидивуючого варіанту перебігу з ураженням центральної нервової системи (ЦНС), міокарда, нирок тощо. В осіб з вираженою імунною недостатністю можливий розвиток генералізованого перебігу ВЕБ-інфекції з ураженням центральної та периферичної нервової системи у вигляді менінгіту, енцефаліту, полірадикулоневриту.

Діагностика гострого процесу ґрунтується на оцінці клінічних та лабораторних даних.

Специфічна профілактика не розроблена, вакцин не існує.

За більш детальною інформацією звертайтеся в ENDO CLINIC, що розташована за адресою: м.Ужгород,вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Про Захід