Посилення підтримки медицини та збільшення доплат медикам, – “УДАР Віталія Кличка” озвучив план протидії коронакризі

Опубліковано:

Епідемія коронавірусу стала критичним випробуванням для медичної системи. Недореформована й недофінансована, в Україні вона ледь витримала перші хвилі та отримала серйозні негативні наслідки — відтік висококваліфікованих медичних кадрів і регрес медичного забезпечення громадян. Це велика проблема, яку влада країни має вирішувати невідкладно, заявили в «УДАРі Віталія Кличка». Та запропонували розроблений експертами «УДАРу» антикризовий план, реалізація якого здатна це зробити.

Серед його пунктів:

  • Надати дієву підтримку медичній системі. Для цього необхідно збільшити кількість профільних лікарень та ліжок, обладнаних кисневими точками. Важливо збільшити доплати медикам, щоб зупинити відтік з ковідних лікарень фахових кадрів та повернути всіх, які звільнилися під час попередніх хвиль епідемії;
  • Остаточно врегулювати механізм оперативного перепрофілювання відомчих лікарень в ковід-диспансери;
  • Запровадити ефективний контроль над виробництвом і постачанням кисню у лікарні — як за об’єктами стратегічного значення для держави. Необхідно відпрацювати ефективну логістику безперебійного постачанню кисню в усі лікарні країни;
  • Важливо не відтерміновувати медичну реформу. Необхідно завершити її на вторинній і третинній ланці. Криза — це не привід зупиняти реформування, а необхідність та реальний шанс на системне і якісне перетворення медичної системи.

«Реалізуючи наш антикризовий план в напрямку підтримки медичної системи та медиків, Україна не лише зможе ефективно протидіяти наслідкам коронакризи і захистити життя людей, а й закласти фундамент якісного перетворення української медицини згідно високих світових стандартів», – переконані в «УДАРі Віталія Кличка». «УДАР» також звертає увагу на те, що всупереч вимогам ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який вимагає виділення не менше 5% ВВП на галузь охорони здоров’я, уряд в проєкті бюджету на 2022 рік на ці цілі пропонує виділити лише близько 3,5% від ВВП. Водночас, за рекомендаціями ВООЗ, на медицину потрібно передбачати щонайменше 7% від ВВП.«Не можна забувати, що видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями бюджету, а тому повинні мати пріоритет при розробці і ухваленні проєкту закону про держбюджет. Турбує й те, що уряд пов’язав питання виділення 4 млрд грн на будівництво закладів охорони здоров’я у наступному році із прийняттям скандального законопроєкту №5600, який посилює фіскальний тиск на малий та середній бізнес і простих громадян. Це зайвий раз свідчить, що медична галузь, попри гучні заяви представників влади, не в пріоритеті. Закликаємо владу позбутися такої позиції та практики. Адже належний рівень фінансування медицини — це питання національної безпеки країни», – підкреслили в «УДАРі Віталія Кличка».

Про Захід