Офіційна позиція Інституту екології Карпат НАН України щодо будівництва каплички на горі Пікуй (Фото)

Опубліковано:

  З приводу будівництва каплиці на горі Пікуй, яку, як сьогодні вже повідомляв «Про Захід», планують зводити представники Православної церкви України, свою офіційну позицію надав Інститут екології Карпат НАН України.

Як повідомив на своїй сторінці в мережі Фейсбук кандидат біологічних наук, співробітник Інституту екології Карпат НАН України – Тарас Микітчак, свою позицію державна наукова установа виклала у листі до голови Турківської районної ради, Володимира Лозюка.

«… будівництво будь-яких споруд на вершині г. Пікуй, яка є осередком рідкісних і зникаючих видів альпійської та субальпійської флори не лише у Львівській області, але й Східних Бескидах загалом, особливо зважаючи на те, що о. Гайванович пропонує використовувати для цього «… місцеве каміння, з якого будуть будувати…» призведе як до руйнування оселищ та незворотних втрат біотичного різноманіття, так і до іміджевих втрат нашої держави на міжнародному рівні».

Нагадаю, що на місці будівництва каплички розташовані оселища щонайменше 9 червонокнижних видів України (баранець звичайний, молодило гірське, шафран Гейфеля, лілія лісова, цибуля ведмежа, траунштейнера куляста, билинець довгорогий, билинець щільноквітковий, любка дволиста, частково за матеріалами Людмили Гинди, ІЕК НАНУ). Чотири з них включені в міжнародну Червону Книгу (Міжнародний союз охорони природи) й охороняються у світовому масштабі. Також на цій вершині існує єдина в Львівській області популяція ласкавця довголистого та інших регіонально-рідкісних видів (за матеріалами Людмили Гинди, ІЕК НАНУ). Частина популяцій рідкісних видів була знищена під час встановлення гіпсової статуї Христа на цій вершині, інші швидко деградують через надмірне витоптування. Крім того, гора Пікуй – єдина вершина Львівщини, де дотепер збереглася природна субальпійська рослинність», – йдеться у повідомленні.

Про Захід

Про Захід