Новини Західної України Регіональні Новини

Як не Піп Іван, так Пікуй: на горі хочуть збудувати капличку

Завдяки розголосу, який здійнявся довкола теми будівництва екуменічної Хресної дороги на гору Піп Іван (Чорногірський), як вже писав «Про Захід», ідея належить Прикарпатському національному університету ім. Василя Стефаника, «виринула» ще одна резонансна релігійна ініціатива.

Виявилося, що представники Православної церкви України запланували будівництво «українського – другого Афону» на горі Пікуй (найвища вершина Вододільного, або Верховинського хребта. Висота – 1408,3 м. Розташована на межі Львівської та Закарпатської областей).

Ініціатор і координатор – ідеї отець Іван Гайванович, парох релігійної громади села Верхнє Гусне Турківського району Львівської області (Дрогобицько-Самбірська єпархія ПЦУ). Про плани на зведення каплички під вершиною гори Пікуй священнослужитель повідомив ще 20 березня у відео для Туристичного інформаційного центру Стрия.

Однак увагу спільноти до цієї проблеми вчора привернув користувач Tymur Bedernichek у себе на сторінці в мережі Фейсбук, який слушно нагадав, що Пікуй знаходиться на заповідній території. З півночі до вершини примикає ландшафтний заказник «Пікуй», з півдня і сходу – ботанічний заказник «Пікуй».

Зауважимо, що наразі на вершині гори Пікуй вже встановлені два хрести та статуя Ісуса Христа.

Як пояснює сам парох, ідея з’явилася після сходження на гору: «На горі Пікуй в нас знаходиться фігура Спасителя на самій вершині. І я тоді кажу, значить треба під вершиною гори Пікуй поставити святиню, яка буде найвища точка православія в Україні. Хотілося б якось розвинути нашу гору Пікуй, тому що хочеться зробити паломницьку діяльність. І, відтак, з року в рік ми на день Незалежності будемо сходити на гору Пікуй. І, якщо Боженька нам допоможе, то вже з весни буде починатися будівництво нашої святині на горі Пікуй».

Також зі слів священнослужителя зрозуміло, що, вже закладений чільний камінь під будівництво каплички, і відбулися якісь підготовчі роботи. Іван Гайванович попросив, щоб хто може, долучався до допомоги у розбудові каплички, бо це великі витрати, важко доставити на гору матеріали, але зауважив, що гора Пікуй має каміння і з того каменю вони і будуть будувати капличку.

Як йдеться у описі відео, ідея має втілюватися в рамках проєкту «Створення регіональної мережі просвітницько-рекреаційних осередків ПЦУ «Pomisna.UA», який буде реалізований у Стрийському, Сколівському та Турківському районах спільно з Львівською єпархією ПЦУ і Дрогобицько-Самбірською єпархію ПЦУ та буде поширено на всі регіони України.

Фото Лариси Романюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 88 = 98