На Закарпатті внаслідок вибуху газового балона госпіталізували чоловіка

Опубліковано:

“Вибух газового балону! Травмовано 26-річного мешканця із присілку Плаюць, неподалік с.Водиця”, – така категорія викликів – критичні. Життя пацієнта напряму залежить від швидкості та професійності надання першої допомоги.

Цей виклик поступив на диспетчерський пульт служби «103» і вже за хвилину  бригада №1203 (фельдшер – Олег ПАНЬКУЛИЧ, водій – Григорій ПУКМАН) мчала у гірське село.

16 кілометрів бездоріжжжя від пункту базування у Верхньому Водяному до присілку Плаюць автівка «швидкої» здолала за лічені хвилини.До приїзду медичної бригади сусіди винесли постраждалого із палаючого будинку. Молодий чоловік був при свідомості, але у шоковому стані – окрім опіків обличчя та рук, вибухом понівичило кисть лівої руки – відриті переломи пальців та зап’ястя. Фельдшер зупинив кровотечу, підключив інфузійно розчини, знеболив пацієнта та обробив ушкоджені ділянки тіла. Коли стан чоловіка було стабілізовано, автівкою «швидкої» його доставили до Рахівської районної лікарні. Там на пацієнта вже очікувала бригада медиків, які провели обстеження та рентген і доправили в операційну.

Як повідомив заступник директора з контролю якості надання медичної допомоги КНП «Рахівська районна лікарня» Віталій БУРИШИН, пацієнта вже прооперовано, проведено остеосинтез фаланг пальців лівої руки, оброблено місця опіків і у задовільному стані переведено до травматологічного відділення. Зараз стан пацієнта стабільний, він отримав весь обсяг медичної допомоги згідно клінічних Протоколів.

Як згодом розповів постраждалий, він самотужки намагався змінити газовий балон. Саме у момент відкручування вентилю і стався вибух… Остаточно причини, що ледь не призвели до трагедії, встановлять експерти відповідних служб.

103 Закарпаття

Про Захід