На Закарпатті відбулася зустріч з представниками італійського фонду «Допоможемо їм жити»

Опубліковано:

На ній був присутній Перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький

Для іноземних партнерів цей візит в Україну став уже 16-м з початку повномасштабного вторгнення.

«Співпрацюємо з волонтерами організації дуже плідно і маємо низку успішних проєктів. Передусім вдячні нашим партнерам за надіслану гуманітарну допомогу, зокрема, харчування для військових. Цього разу фонд доставив близько 6 тисяч баночок готового харчування італійської розробки, які можна розігріти без вогню і газу, просто натиснувши на кнопочку. За 10 секунд військовий, де б він не був, може підкріпитися гарячою їжею», – прокоментував Мирослав Білецький.

Крім того, спільно з фондом Закарпаття формує вже другу групу дітей для поїздки в Італію. Вони матимуть змогу близько місяця жити в цій країні, відкривати для себе світ і нові знайомства. Головна мета – допомогти діткам, що пережили трагічні події війни, отримати допомогу і підтримку.

Ще один напрям співпраці – сфера охорони здоров’я. Президент фонду Паціфічі Фабріціо привіз важливі новини. Організація отримала грантові європейські кошти, щоб зробити реконструкцію першого поверху лікарні у селищі Ясіня Рахівського району та переобладнати його під реабілітаційне відділення. У планах – реалізувати проєкт до кінця року.

Також учасники зустрічі попередньо визначилися, де саме розмістять дві мобільні клініки «CUBO» від італійських партнерів. Це невеликі конструкції площею 60 м², для роботи яких потрібні лише електроенергія та інтернет. Тут кожен охочий, передусім мешканці віддалених населених пунктів, зможе пройти базову діагностику (здати аналізи крові/сечі, зробити ЕКГ чи енцефалограму тощо).

Результати онлайн бачитимуть італійські фахівці. Вони ж даватимуть рекомендації щодо лікування, якщо виявлять якусь недугу. Крім того, таким пацієнтам наші партнери допомагатимуть з медикаментами. Одну з мобільних амбулаторій розмістять у селищі Ясіня.

Є також наміри налагодити співпрацю з італійцями у сфері сільського господарства. Йдеться про розробку спільних програм із підтримки та розвитку аграрного виробництва, забезпечення фермерів необхідними ресурсами, навчання та доступ до ринків збуту, впровадження інноваційних технологій для підвищення продуктивності та стійкості аграрного сектору.

Насамкінець перший заступник голови ОВА подякував партнерам за чуйність, оперативне реагування на наші запити і потреби, а також за підтримку України та українців.

Закарпатська ОВА

Про Захід