На Закарпатті планують запустити проєкт освітньої програми «Разом за безпеку жінок»

Опубліковано:

26 листопада об 11 годині в приміщенні прес-центру Закарпатської ОДА відбудеться пресконференція з нагоди Міжнародного дня усунення насильства проти жінок та 50-річчя Міжнародної культурно-освітньої програми Au-Pair.

Метою зустрічі є анонсування початку спільної освітньої програми «Разом за безпеку жінок», яка буде реалізована Українською Au-Pair Асоціацією у співпраці з управлінням молоді Закарпатської обласної державної адміністрації, департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА та Національною поліцією України в Закарпатській області.

Під час прес-конференції відбудеться підписання меморандум про співпрацю в області розвитку молодіжної політики між Українською Au-Pair Асоціацією, управлінням Молоді Закарпатської ОДА та департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Присутні спікери:

Ерфан Віталій ­– Начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Омелянюк Наталія Володимирівна – заступник директора департаменту – начальник управління державних допомог та соціальної підтримки населення департаменту соціального захисту населення Закарпатської  ОДА.

Козир Наталія ­– Голова Правління Української Au-Pair Асоціації.

Вадім Сітало –  Заступник начальника Управління превентивної діяльності, начальник відділу дільничних офіцерів  поліції ГУНП в Закарпатській області, полковник поліції.

Щерба Тетяна – Уповноважена Голови Національної поліції України в Закарпатській області, старший лейтенант поліції.

Про освітню програму: Ми віримо, що кожна молода жінка може бути сильною, сміливою, незалежною і самостійною, але тільки тоді, коли вона живе в безпеці.

Насильство щодо жінок – одне з найпоширеніших і стійких порушень прав людини у світі, що походить від глибоко вкоріненого стереотипного уявлення про роль жінки.

На даний момент відсутня універсальна статистика в питаннях насильства, але глобальні національні дослідження різних країн говорять про те, що насильство стосовно жінок жахливо поширене.

Насильство щодо жінок – це результат нерівності в можливостях реалізації жінками своїх прав. Ми також вважаємо, що нерівність це наслідок неправильного виховання дівчаток, яким з народження вселяють їх роль у суспільстві.

Цільова група програми: молоді жінки у віці від 18 до 28 років.

Освітня програма Української Au-Pair Асоціації «Разом за безпеку жінок» у партнерстві з управлінням молоді Закарпатської ОДА, департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА та Національною поліцією України в Закарпатській області спрямована на превенцію, на розширення прав та можливостей молодих жінок через проведення освітніх заходів щодо захисту від насильства.

Знання, отримані молодими жінками в рамках цієї програми, допоможуть їм створити більш безпечне життя, життя в якому молода дівчина усвідомлює, що вона має право сама приймати рішення щодо її життя. Що ніхто крім неї не має контролю над її життям.

Освіта – є головним засобом розширення прав і можливостей молодих жінок, за допомогою знань, навичок і впевненості в собі, необхідних для повноцінної участі в процесі свого розвитку.

Мета програми: підвищення інформованості молодих жінок про свої права і можливості в захисті від насильства.

Завдання програми: підвищити у молодих жінок почуття впевненості і власної гідності.

Заходи в рамках програми:

– інформаційні компанії спрямовані на роботу з суспільством для зміни соціальних поглядів і вироблення нетерпимості до насильства щодо жінок;

– кампанії спрямовані на підвищення правової,  психологічної, фінансової та сексуальної грамотності та репродуктивного здоров’я;

– семінари, тренінги та вебінари спрямовані на розвиток лідерського потенціалу та власної гідності;

– налагодження партнерства з організаціями, які працюють у цьому напрямку, а також з місцевими органами влади та представниками правоохоронних структур.

Для довідки

Українська Au-Pair Асоціація (УАПА) є недержавною, неполітичною громадською спілкою та повним членом Міжнародної Au-Pair Асоціації. Діяльність УАПА спрямована на розвиток молодіжної міжнародної культурно-освітньої програми Au-Pair в Україні. Захист прав учасників програми Au-Pair за кордоном. Захист прав членів Української Au-Pair Асоціації. Надання безоплатної правової допомоги та інформаційної підтримки учасникам програми Au-Pair та членам Асоціації.

Більше про діяльність УАПИ та про програму Au-Pair можна дізнатись на нашому сайті та у соцмережах.

З будь-яких питань участі у прес-конференції, будь ласка звертайтесь до Наталії Козир за телефоном 099-249-64-60 або електронною поштою [email protected]

Про Захід