На Ужгородщині судитимуть інтернет-агітатора, який виправдовував збройну агресію рф

Опубліковано:

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо жителя с. Анталовці за фактом виготовлення та поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України та визнання правомірною окупації частини території держави (ч. 2 ст. 436-2 КК України).

Слідством встановлено, що громадянин, володіючи кількома профілями в соцмережах, поширював дописи, в яких містяться ознаки виправдовування війни рф проти України. Крім того, в окремих публікаціях користувач описував проведені на окупованих територіях «референдуми» як щире волевиявлення громадян, які нібито хочуть приєднання до росії. Водночас із критикою зазначав, що Україна не виконує таке «волевиявлення» людей.

У ході слідства одержано висновки судово-лінгвістичної експертизи, яка підтвердила наявність у публічних висловлюваннях закарпатця складу кримінального правопорушення. Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Закарпатська обласна прокуратура

Про Захід