На Тернопільщині – сплеск захворюваності на ГРВІ та грип

Опубліковано:

З 22 до 28 березня 2021 року в Україні на ГРВІ, включно із коронавірусною інфекцією, захворіли 247 497 людини, із них 33,8% — діти віком до 17 років. Циркуляції вірусів грипу не зареєстровано. Про це інформує МОЗ.

Інтенсивний показник захворюваності на 34,8% перевищує епідемічний поріг, розрахований для України, і становить 651,4 на 100 000 населення. Це на 5,5% менше показника за аналогічний період минулого сезону.

Неепідемічний рівень активності зберігається у Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській та Чернівецькій областях. В усіх інших областях України зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності.

Дуже високий рівень зафіксовано в Тернопільській області. Високий рівень зберігається у Волинській, Житомирській, Київській, Черкаській, Сумській та Донецькій областях. В інших регіонах — інтенсивність епідпроцесу на середньому рівні.

У закладах ПМСД зареєстровано 121 пацієнта, клінічний стан яких підлягав визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ), показник 309,1 на 100 000 населення.

Вірусологічні дослідження зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ виявили позитивні результати на коронавіруси типу ОС-43, SARS-CoV-2, метапневмовіруси, РС-віруси, віруси парагрипу, риновіруси. Також зафіксовано випадки одночасного інфікування метапневмовірусами і SARS-CoV-2; бокавірусами та коронавірусами типу ОС-43; РС-вірусами та SARS-CoV-2; РС-вірусами та риновірусами; РС-вірусами, риновірусами та SARS-CoV-2.

У дозорних лікарнях за звітний тиждень зареєстровано 369 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ), або 41,9% госпіталізованих з усіх причин.

Вірусологічні дослідження зразків матеріалів від пацієнтів із ТГРІ виявили позитивні результати на віруси SARS-CoV-2, метапневмовіруси, аденовіруси та риновіруси, а також одночасне інфікування бокавірусами та коронавірусами типу ОС-43 (2 випадки) і риновірусами та SARS-CoV-2 (2 випадки).

За тиждень проти грипу вакцинувалися 566 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 194 675 людей, зокрема 94 940 — з груп медичного та епідемічного ризиків.

Про Захід