Здоров'я Новини Західної України

На Рівненщині розпочали ІФА–тестування

Імуно-ферментний аналіз – це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс антиген-антитіл, що виробляються, коли організм уражений вірусом.

Наразі в області діагностику проводять трьома методами: швидкими, ПЛР та ІФА-тестами. Проведення імуноферментного аналізу – найдешевше. Адже коштує лише від 50 грн., натомість швидкий тест – 350 та ПЛР – від 2500 гривень.

Згідно наказу МОЗ є чіткий перелік тих, хто підлягає тестуванню. Це пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби, пневмонією, контактні особи, хто потребує планової госпіталізації та операції, медичні працівники та правоохоронці.

«У першу чергу треба перевірити населення центральної, південної та північної частин області. Пройти ІФА-тестування можна у лабораторіях Сарненської ЦРЛ, Дубенського міського пологового будинку, Рівненської центральної міської лікарні, а також Рівненського центру громадського здоров’я та обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В.Поліщука», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

За його словами, у лабораторіях цих закладів є відповідне обладнання, туди також планують закупити ІФА-тести. У діючій обласній програмі із запобігання поширенню, діагностики та лікування COVID-19 не було передбачено кошти для ІФА-тестування. Тому на сесії обласної ради планують внести зміни та виділити кошти на закупівлю тест–системи. Вони будуть розподілені відповідно до алгоритму, який розробляє обласне управління охорони здоров’я.

До слова, одна лабораторія за зміну може зробити до півтисячі обстежень щодо імуноферментного аналізу. Відповідно на Рівненщині за день можна обстежити до трьох тисяч людей.

Масове обстеження жителів області у майбутньому допоможе послабити карантинні заходи, швидко виявляти та локалізовувати вогнища інфекції – прогнозують в обласному управління охорони здоров’я Рівненської ОДА.

Рівненська облдержадміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 7 = 2