Музей медицини хочуть створити на Закарпатті

Опубліковано:

Про це та ряд інших питань сьогодні йшлося на постійній комісії облради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС під головуванням Ольги Олексик.

Насамперед комісія розглянула питання щодо розширення профілю КНП санаторій «Малятко» через зміну статуту установи. Ішлося про створення на базі закладу дитячого садочка та початкової школи. Однак, члени комісії вирішили зняти це питання з розгляду чергової сесії 23 грудня, мотивуючи це тим, що змішування функцій «Малятка» може вплинути на якість послуг, які надає дитячий санаторій.

Жваву дискусію викликало питання щодо створення інформаційно-аналітичного центру медичної статистики у структурі КНП «Закарпатська обласна лікарня імені А. Новака». Наразі цей підрозділ перебуває у складі Центру громадського здоров’я закарпатської області, який займається лабораторними дослідженнями, ВІЛ-хворобами, вакцинацією та інформаційною діяльністю.

Присутній на комісії керівник інформаційно-аналітичного центру повідомив, що окремі одиниці таких підрозділів, як очолюваний ним, вже створено у 22 областях. Задніх пасуть лише Закарпаття та Сумщина. Тому керівник просив членів комісії розглянути можливість створення окремого підрозділу медичної статистики й у нашій області, яка, протягом останніх 2-х років за показниками ефективності перейшла з 5-го на останнє місце в Україні. До того 20 років поспіль медична статистика не була у підпорядкуванні жодного обласного медичного закладу.

Відтак, комісійно було вирішено підтримати таку ідею і пропонувати на розгляд сесії пропозицію доручити Департаменту охорони здоров’я ОДА та Управлінню юридичного забезпечення облради підготувати документи для створення окремого комунального підприємства, що займалося б виключно медичною статистикою та аналітикою. Тим більше, що зі слів представника Департаменту, кошти на функціонування такого центру у бюджеті області закладено.

Мова йшла і про медичну бібліотеку, яка нині знаходиться у підпорядкуванні того ж Центру громадського здоров’я. Головний лікар Закарпатської обласної лікарні ім. Новака Юрій Яцина запропонував віддати книгозбірню під опіку очолюваного ним закладу. Лікар каже, що має намір створити на базі біліотеки медичний музей, де б охочі могли побачити не лише цінні книги з історії медицини, але й давні медичні інструменти та обладнання.

Комісія вирішила пропонувати на розгляд у сесійній залі таку ініціативу.

Крім того члени комісії пропонують до затвердження на сесії ряд медичних програм. Зокрема — щодо забезпечення медикаментами, медвиробами та безкоштовним зубопротезуванням ветеранів війни та пільгових категорій населення, щодо боротьби з онкологічними захворюваннями та протидії туберкульозу на 2022-2026 роки.

На засіданні також було обрано секретарем комісії Євгена Мешка та заступником Федора Яринича. У роботі взяли участь заступник голови Закарпатської ОДА, член комісії Петро Добромільський, представники медичних установ та Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід