МОЗ схвалило необхідність прийняття закону про фортифікацію борошна фолієвою кислотою в Україні

Опубліковано:

Про це на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» написала лікарка ендокринологиня вищої кваліфікаційної категорії , к.мед.н., обласна позаштатна ендокринологиня ДОЗ Ольга Олексик.

«Міністерство охорони здоров’я України схвалило  мою ініціативу, яка була підтримана депутатами фракції Європейська Солідарність, а згодом і 51 з 64 депутататів Закарпатськоі обласної  ради, щодо необхідності прийняття закону України про фортифікацію борошна фолієвою кислотою в Україні. 

Нагадаю фортифікація – це збагачення пшеничного та кукурудзяного борошна фолієвою кислотою, який впливає на кровотворення, стимулює утворення еритроцитів та лейкоцитів, знижує вміст холестерину у крові. Нині в світі близько 80 країн проводять фортифікацію борошна. 

Як стверджують фахівці, такий метод профілактики здатний істотно зменшити кількість дітей, що з’являються на світ із вродженими вадами нервової трубки.

Загалом, в країнах, які запровадили такий метод профілактики, малюкова смертність становить 3,4 випадки на тисячу народжуваностей. В Україні цей показник становить 7,5 випадків на тисячу. 

Найцікавіше, що українські виробники вже застосовують фортифікацію борошна для продажу на експорт, тобто введення закону практично ніяк не відіб’ється на його ціні. 

МОЗ у своїй відповіді на звернення облради висловив подяку за активну позицію та незапокоєність цією проблемою. Наразі у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект «Про фортифікацію борошна». 

Підтримка законопроекту органами місцевого самоврядування мала б активізувати парламент розглянути його якомога швидше. 

Крім того, ініціативу Закарпатських обласних депутатів офіційно підтримало також керівництво облдержадміністрації.» – Йдеться у повідомленні.

Про Захід