Міфи та факти про споживання молока

Опубліковано:

Коров’яче молоко все більше привертає увагу в останні роки, а люди все частіше обирають молоко з сої та горіхів. Нижче наведено список міфів та фактів.

Міф: Молоко захищає від переломів кісток.

Факт: Навпаки, країни з найбільшим споживанням молока мають більш високу частоту переломів.

Міф: Молоко допомагає контролювати вагу

Факт: Немає жодних доказів, які б підтримували факт набору або втрати ваги при регулярному споживанні молока.

Міф: Молоко з низьким вмістом жиру краще для вас, ніж молоко з високим вмістом жиру.

Факт: Немає доказів того, що молоко з низьким вмістом жиру здоровіше молока з високим вмістом жиру.✅

Міф: Регулярне споживання молока збільшує ризик серцевих захворювань та загальної смертності.

Факт: Ні. Немає жодних доказів на підтвердження цього.

Міф: Було встановлено, що гормони в молоці збільшують ризик раку, включаючи рак простати, ендометрія, молочної залози та товстої кишки.

Факт: Це стосується раку передміхурової залози та ендометрію і менше – для раку молочної залози. Виявлено, що споживання молока пов’язане зі зниженою захворюваністю на рак товстої кишки.

Міф: Канада та Європейський Союз заборонили молоко корів, які отримували соматотропін великої рогатої худоби через високий ризик гормоночутливих ракових захворювань у людини.

Факт: заборона була введена через шкоду, яку він завдавав добробуту корів через виникнення маститу, проблем зі стопами та зниженням народжуваності.

Міф: Споживання молока не має впливу на навколишнє середовище.

Факт: При отриманні коров’ячого білку вплив на глобальне потепління більший у 5-10 разів, порівняно з отриманням тієї ж самої кількості білку з сої, бобових чи зернових.

Міф: Є вагомі докази, які підтверджують рекомендацію Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб щодо споживання 3-х порцій (237 мл) молока на день.

Факт: Насправді існує мало доказів, які підтверджують це. Більш розумною рекомендацією буде 0-2 порції на день для дорослих. І пам’ятайте, люди – єдині ссавці на планеті, які п’ють молоко після відлучення від матерів.

Можна зробити висновок, що для тих, хто недоїдає, маючи поганий доступ до цільних продуктів, – корисні речовини та жири молока можуть бути корисними. Але для дорослих, які добре харчуються та мають доступ до цільних продуктів, регулярне споживання молока, ймовірно, не буде корисним, а фактори росту, що містяться у молоці можуть завдати шкоди. Крім того, це має потенційно негативний вплив для корів та планети.

Про Захід