“Медовий місяць” або цукровий діабет бере відпустку

Опубліковано:

Бувають випадки, коли в перше півріччя після початку інсулінотерапії потреба в інсуліні раптом починає знижуватися. Буває, що якийсь час і зовсім організм сам справляється з глюкозою. Цього не потрібно лякатися або думати, що лікарі помилилися або вірити, що діабет пройшов сам по собі. Швидше за все у вас почався “медовий місяць”…

Для того щоб зрозуміти, чому раптом інсулін став не потрібен або потрібен, але в меншій кількості, давайте згадаємо як розвивається діабет 1 типу.

  • Це захворювання, що супроводжується загибеллю клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін, внаслідок аутоімунної агресії організму.
  • Коли з’являються перші ознаки діабету (спрага, сухість у роті, часті позиви до сечовипускання і ін), то близько 80% β-клітин, які виробляють інсулін, уже знищені. Але підшлункова, хоча і дуже втомлена, продовжує працювати.
  • Решта 20% β-клітин продовжують виробляти інсулін, але з часом ці клітини виснажуються і ми отримуємо недостатність інсуліну.
  • Коли ж інсулін починає надходити ззовні, то для решти β-клітин це свого роду підкріплення. Інсулін, який ми вводимо в вигляді ін’єкцій працює замість нашої підшлункової залози.

Але через деякий час (зазвичай 4-6 тижнів) підшлункова залоза після незначного відпочинку починає працювати дещо активніше і як результат- потреба у введенні інсуліну додатково знижується.

Цей феномен в медицині називається медовим місяцем діабету. Звичайно, у всіх він проходить по-різному. Хтось дійсно отримує відпустку від діабету, а у деяких медовий місяць проходить непоміченим. Тривалість ремісії також індивідуальна.

Головне, в цей період не зробити помилки. Переглянути дозу інсуліну потрібно під керівництвом лікаря.

Необхідність повної відмови від введення інсуліну на цей період явище вкрай рідкісне. Зазвичай під час ремісії все одно потрібно мати запас базального інсуліну. Повна відмова від інсуліну вкорочує “медовий місяць”.

За більш детальною інформацією звертайтеся в Закарпатська Ендоклініка, що розташована за адресою: м.Ужгород,вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Про Захід