Лікарка Закарпатської Ендоклініки спростовує міфи про цукровий діабет

Опубліковано:

Сьогодні разом з лікарем-ендокринологом Світланою Степанівною Тинтою спростовуємо 5 міфів про діабет, в які досі багато хто вірить.

МІФ 1: Цукровий діабет – несерйозне захворювання

ПРАВДА: Часто серйозність хвороби асоціюють з болем або втратою функції певних органів. При діабеті це відбувається не одразу, а з плином часу при підвищених рівнях глікемії. ТА ВСЕ Ж ВІДБУВАЄТЬСЯ. І, на жаль, ураження стосується всіх органів та систем і має практично незворотній характер, навіть за умови ідеальної компенсації та дотримання всіх вимог лікування, коли пацієнт все ж вирішує контролювати перебіг хвороби (феномен «метаболічної пам’яті»).

МІФ 2: Вживання цукру викликає діабет
ПРАВДА: Надмірне вживання солодощів безпосередньо не викликає діабет. Проте воно може бути причиною ожиріння, яке збільшує ризики виникнення діабету 2 типу.

МІФ 3: Діабет вражає тільки людей, які страждають ожирінням

ПРАВДА: Надмірна вага та ожиріння є факторами ризику розвитку діабету 2 типу. Але ця недуга може вражати і людей з нормальною вагою. Виникнення діабету 1 типу не пов’язане з вагою тіла.

МІФ 4: Люди, які страждають на діабет, не можуть їсти солодке

ПРАВДА: Безумовно, діабетикам потрібно значно зменшити вживання солодощів. Важливо контролювати рівень глюкози і вміти утримувати його в допустимих межах за допомогою розумного споживання вуглеводвмісних продуктів з врахуванням ХО, глікемічного індексу, фізичних навантажень та медикаментів.

МІФ 5: Розвитку діабету не можна завадити

ПРАВДА: Це стосується більше діабету 1 типу, хоча в цьому напрямку проводиться багато досліджень. Щодо діабету 2 типу, то він найчастіше розвивається у осіб з генетичною схильністю, які ведуть малорухливий спосіб життя та не дотримуються правил здорового харчування. Розвиток діабету 2 типу можна попередити чи відтермінувати: треба слідкувати за своїм раціоном, контролювати вагу і мати певний рівень фізичної активності.

Для запису в Закарпатську Ендоклініку телефонуйте за номерами:

+38 (067) 375-60-50
+38 (099) 268-70-28

Про Захід