«Король Лір» та «Чекаючи на Годо»: театр переселенців в Ужгороді дасть сьогодні 2 вистави (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні, 4 листопада, в Ужгороді відбудуться дві вистави театру-студії переселенців “УЖіК” «Король Лір» та «Чекаючи на Годо».

Студія створена на початку війни, актори в ній – переселенці, які приїхали з різних міст до Ужгорода. Напередодні вистав колектив зустрівся із журналістами і розповів, які працював усі ці місяці, де планує виступи і які нові вистави побачать ужгородців найближчим часом.

Від початку створення театральна студія “УЖіК” з двома виставами вже мала 9 виступів в Ужгороді, Мукачеві та Хусті. Про це розповіла Юлія Єгорова, продюсерка: «Ми плануємо вирушити у подорож Україною: Львів, Коломия, Тернопіль, Дрогобич, Трускавець, щоб показати те, що робимо, українським глядачам. А також працюємо над тим, щоб потрапити на європейські майданчики (Словаччина, Франція, Німеччина). У нас склалася стабільна команда, яка працює над двома виставами, але для реалізації проекту потрібні ще актори. Ті люди, приходять на додаткові ролі, стають зірками. Наша творчість має надихати інших людей не падати духом, робити щось цікаве для країни, для людей». 

На сьогоднішні виступи у Закарпатській обласній філармонії: 15.00 «Король Лір» та 18.30 «Чекаючи на Годо», студія запрошує військових з родинами, для них вхід вільний.  

Актор Олексій Дашковський переїхав в Ужгород з Ірпеня після окупації, працює вчителем англійської мови в Ірпінській школі (тепер онлайн). До студії потрапив випадково. «Я колись займався аматорством в театрі, але не очікував, що буду грати. Дуже цікаво. В умовах нервового життя — це арт-терапія і для нас, і для глядачів. Можливість акцентуватися на цінностях поза часом. Я вважаю, що це досить добре», – каже Олексій. 

Харківчанка Олена Алябьєва в Ужгороді з початку війни. «Я завжди театр обожнювала, але була лише глядачкою і не мала можливості потрапити за лаштунки. Мріяла подивитися як робиться це диво, містика магія. Я зрозуміла що це є шанс, а коли я пройшла кастинг, то це було щастя. Дуже вдячна колективу режисеру, продюсеру. Важливо показати людям щось добре у цей нелегкий час», – ділиться враженнями ще одна акторка театру. 

Наймолодша акторка в колективі– 17-річна Софія Алмаз з Кривого Рогу. Дівчина вступила в ужгородську Академію культури і мистецтв і перед тим потрапила до театральної студії. «Більше, ніж півроку ми працюємо, сподіваюся, що це довготривала історія. Зібралася сильна команда, яка готова творити і працювати», – каже Софія. Ще одна акторка студії з Чугуєва, Харківщина, — Юлія Горєлкова. Розповідає, що до Ужгорода приїхала з сім’єю, а на кастинг пішла з цікавості: «Це незвично прозвучить, але я знайшла щастя під час війни: вдячного глядача, друзів в особі колег і творчість, яка мене надихає. Це надихне й інших людей».

Актор Нікіта Марковський з Ялти. У студії починав з другорядної ролі без слів. Тепер він має одну з головних ролей. «Чому не прийшов з самого початку, бо я не вірив у серйозність справи. Коли я на прем’єрі побачив, як професійно почалася вистава, як грають актори! Коли запропонували приєднатися, то відразу погодився. А тепер вже пройшов проби на одну з головних ролей», – згадує Нікіта. 

Театральна студія починала на ентузіазмі, згодом театралів підтримали «Зонта клуб», , Фонд «Сан-Франциско-Україна», обласний департамент культури.  «На перших етапах нас ПАДІЮН підтримав, також мер Мукачева надав підтримку», – додає В’ячеслав Єгоров і каже, що студія готується ставити ще одну виставу – «1984» Джорджа Оруела. Прем‘єра планується ще цього року.

Ужгородський пресклуб

Про Захід