Копії Туринської плащаниці поповнили колекцію Закарпатського музею Легоцького

Опубліковано:

Два унікальні папіруси, на яких вручну нанесене зображення обличчя й тіла Ісуса Христа, з Італії привіз єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

Унікальні експонати сьогодні передали музею за сприяння департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій обласної військової адміністрації.

«Зразки елементів однієї з найвідоміших християнських святинь, в яку, за переказами, був загорнутий Ісус після розп’яття, неодмінно приваблюватимуть відвідувачів. Точні копії негативів також будуть цікавими для іконописців і допоможуть у подальших дослідженнях», – зауважив заступник директора департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Олександр Лях.

До того ж науковці та представники Катедрального собору святого Іоанна Хрестителя в Турині, в якому зберігається оригінал плащаниці, стверджують, що надалі святиню не планують виставляти на загальний огляд, як це було що п’ять років, щоб не допустити її руйнувань.

Появу лляного полотна з ликом і кров’ю Ісуса датують по-різному – найчастіше називають І або XIV століття.

«Варто вірити не в той образ, який ми бачимо, а саме в першообраз Спасителя. Тому ці копії є ще одним нагадуванням, щоб християни ще більше дякували Сину Божому за те, що Він перетерпів такі великі страждання за спасіння всього людського роду. А нам, українцям, це також нагадування про важливість зміцнення віри в перемогу над агресором», – додав єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

Закарпатська ОВА

Про Захід