Колядницький батальйон на Закарпатті зібрав кошти на ударний дрон для ССО (Фото)

Опубліковано:

Створювати святковий настрій та допомогти захисникам України ще ефективніше нищити ворога – одночасно! З 29 грудня 2022-го і до 20 січня 2023 року на Закарпатті тривав колядницький марафон. З ініціативи Руху підтримки закарпатських військових більше 20 музичних колективів об’єдналися в Колядницький батальйон і співали різдвяних пісень, віншували в торгових центрах Ужгорода та Мукачева, Чопі та у церквах Закарпаття. Мета – одна й спільна: допомогти українському війську боротися з ворогом. А саме – зібрати гроші, щоби придбати ударний дрон для підрозділу ССО, де служать закарпатці. Фінансовим підсумком марафонуколядувань стали 280 000 гривень, яких вистачило, щоби закрити збір на комплекс БпЛА.

Координувала роботу Колядницького батальйону Олена Короленко – відома закарпатська диригентка, музикознавиця, викладачка Мукачівського державного університету. Музикантка розповідає:

«Марафон не був простим організаційно, але став дуже багатим на емоції. Виступи наших чудових колективів не раз розчулювали до сліз і мене, хоч я, авжеж, знаю репертуар та чую не вперше. Дуже радує, що долучитися до Колядницького батальйону охоче погодилися всі, кому ми пропонували. Колективи навіть «змагалися», чий виступ стане успішнішим, дуже переймалися всім процесом, і зголошувалися на повторні виступи. Це була творчість саме від душі, від серця! А окрім основної мети, ми ще й познайомили з нашим музичним мистецтвом, з колядками і краян, і гостей наших міст. Щиро дякую колективам, кожному виконавцю, і кожному слухачу за пожертву! А також моєму рідному Ансамблю солістів, який не зміг виступити, бо більшість артистів закордоном, але зробив внесок у спільну справу».

Координаторка Руху підтримки закарпатських військових Галина Ярцева говорить:

«Мені було лячно гарантувати бійцям ефективну підтримку цього вартісного збору, але уже перший день виступів приніс в «банку» понад 45 000 грн. Тоді ж я видихнула, – впораємось. І впорались. І от це: «Дууууже дякую за допомогу, без вас не справились б!», – дають крила не тільки ударному дрону, а й нам!

«Наколядований» ударний дрон для ССО – не простий безпілотник, цей комплекс побудовано та укомплектовано з врахуванням всіх побажань підрозділу ССО з кваліфікованими пілотами БпЛА. Серед переваг дрона: мобільність та компактність; захищені канали керування та передачі відео; тепловізійний модуль; можливості штучного інтелекту; мобільна наземна станція – смарт-пульт;універсальна система скидів (3 кг навантаження).

У Русі вважають, що ця серйозна «пташка», кошти на яку збирали колядою, матиме особливий «заряд» на Перемогу! І продовжують збори на такі потрібні нашим бійцям дрони.

Стежте за сторінками Руху підтримки закарпатськихвійськових у соціальних мережах та долучайтеся до підтримки війська! Адже допомагати – просто, а ще й творчо та приємно!

Рух підтримки закарпатських військових і 3 загін Центр – Захід ССО кажуть величезне сердечне спасибі всім «бійцям» Колядницького батальйону! Ось ці колективи та солісти:

Заслужений  академічний Закарпатський народний хор, керівниця Наталія Петій-Потапчук; Мирослава Копинець; Народний вокальний ансамбль «Ужанка» Холмківської сільради, керівниця Василина Голянич; Народний музичний гурт “Гудацька тайстра” Комунального закладу “Ужгородський міський центр дозвілля – будинок культури”, керівник Володимир Короленко; Народний вокальний ансамбль “Арніка” Холмківської сільради, керівниця Вікторія Балог; Народний аматорський фольклорний колектив “Цімборки” КЗ “Центр культури і дозвілля” Перечинської міськради, керівниця Ганна Мучичка; Вокальний ансамбль “Перлинка” Ужгородської дитячої музичної школи №1, керівниця Марія Мудранинець; Народний вокальний ансамбль “Оріховчанка” КЗ “Креативно-мистецький комплекс “Вілет” Оноківської ОТГ, керівниця Андріана Бабинець; Вокальний ансмабль “Гутяночка”, КЗ “Креативно-мистецький комплекс “Вілет” Оноківської ОТГ, керівниця Наталія Юрик;Народний вокальний ансамбль “Материнка”  КЗ “Креативно-мистецький комплекс “Вілет”  Оноківської ОТГ, керівник Ондраш Тазінгер; Народний аматорський ансамбль народної пісні “Розмарія” КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури” Закарпатської облради, керівниця Ольга Зюбрицька; Народний аматорський вокальний ансамбль “Руменок” БК Середнянської селищної ради, керівниця Ольга Бобак, концертмейстер Тарас Кардашинець; Народний чоловічий вокальний ансамбль “Карпатські голоси”, клубу с. Оноківці,  КЗ “Креативно-мистецький комплекс “Вілет”  Оноківської ОТГ, керівник Олександр Сакс; Народний вокальний ансамбль “Кральовичка” клубу-бібліотеки с. Невицьке  КЗ “Креативно-мистецький комплекс “Вілет” Оноківської ОТГ, керівниця Віра Стегура; Студенти кафедри музичного мистецтва Мукачівського державного університету Адріана Борисова та Крістіна Канчій, викладачка Маріанна Сухолова; Хорова група клубу ветеранів праці м. Чоп та вокальний ансамбль “Талісман” КЗ “Центр культури та дозвілля Чопської МТГ”, керівниця Віра Сентипал; Народний хор “Астра” КЗ “Ужгородський міський центр дозвілля – будинок культури, керівниця Неля Швайгер, Галина Вукста (заввідділом театральних мистецтв КЗ “Ужгородська школа мистецтв” УМР), концертмейстерка Світлана Федурця; Вокальний гурт “Brevis”, Мукачево, керівники Магдалина та Ярослав Білички; Церковний хор Усіх святих парафії святого Йосафата, Ужгород, керівниця Світлана Глеба; колядницький гурт ПАДІЮНу, керівниця Світлана Лутак; «сімейний» волонтерський гурт РПЗВ і Помагаторів з аматорською, проте щирою колядою.

На фото – виступи Колядницького батальйону в ТЦУжгорода.
Зустріч Олени Короленко, Галини Ярцевої та бійців того самого підрозділу ССО, які приїхали в коротку відпустку та відвідали офіс РПЗВ.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід